Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareikalavo sumokėti ir už mažylių kelionę

Privačios vežėjų kompanijos vairuotojas prašė susimokėti ir už mažamečių vaikų kelionę.
15min.lt nuotr. / Privačios vežėjų kompanijos vairuotojas prašė susimokėti ir už mažamečių vaikų kelionę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Klaipėdą kasdien važinėjanti Anastasija pasipiktino tarpmiestinio maršrutinio autobuso vairuotojo savivale: iš moters, vežusios du mažamečius vaikus į darželį, buvo pareikalauta susimokėti ir už jų kelionę.

Kaip „15min“ pasakojo moteris (pavardė redakcijai žinoma – red.), trečiadienį ryte ji, kaip įprasta, vežė vaikus iš Stončių kaimo į darželį Kretingalėje. Sustabdžiusi privačiai bendrovei „Kelista“ priklausantį maršrutinį autobusą, vežantį maršrutu „Kretinga-Klaipėda“, moteris sumokėjo pusantro lito už save, tačiau vairuotojas pareikalavo mokėti ir už mažamečių vaikų – trejų metų sūnaus ir penkerių dukrytės – kelionę. Pasipiktinusi jauna mama atsiėmė už savo kelionę sumokėtus pinigus ir išlipo iš autobusiuko. Pasak moters, vėliau ją nemokamai pavežė vienos baldais prekiaujančios bendrovės vairuotojas.

Teisino vairuotoją

Susisiekus su įmone „Kelista“, prisistatyti nepanoręs jos darbuotojas iš pradžių stebėjosi, kad vairuotojas atsisakė vaikus vežti nemokamai. Pasak jo, dažniausiai keleiviai vaiką paima ant kelių ir už jį nemoka. „Tačiau jei yra du maži vaikai, o autobusiukas – pilnas, ar keleivė pasiims tuos du vaikus ant kelių? Nepasiims. Be to, taip nesaugu“, – komentavo bendrovės atstovas. Tad vyras ėmė teisinti vairuotoją – esą jis ne be pagrindo prašė pinigų: „Teisingai, kad vairuotojas paprašė nupirkti dar vieną bilietą, kad vaikai normaliai sėdėtų ant vienos kėdės“.

Paklausta, kokios taisyklės galioja privačių kompanijų vežėjams, Klaipėdos autobusų parko vadovė Jelizaveta Daugininkienė teigė, jog nesvarbu, ar vežėjas – privati kompanija, ar ne, ji turi laikytis visų taisyklių, kurios galioja keleiviniam transporte tiek priemiestiniuose, tiek ir vietiniuose maršrutuose. „Jei bendrovė turi leidimą vežti keleivius reguliariu maršrutu, jos vairuotojai privalo laikytis visų galiojančių taisyklių.

Taisyklėse nurodyta, kad nemokamai vežami du vaikai iki septynerių metų, jei jie neužima papildomos vietos, o už trečią vaiką jau reikia mokėti, tačiau tik pusę bilieto kainos, ir jei jis važiuoja sėdėdamas atskiroje vietoje“, – komentavo Klaipėdos autobusų parko vadovė.

Anastasijos žodžiais, iki šiol jai nė karto nekildavo problemų keliaujant su savo mažyliais – neretai ji važiuoja ir autobusais, kuriais kelionė į Kretingalę atsieina 1,4 Lt, tačiau šių vairuotojai vaikus veža veltui.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min