Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 26, 13:26

Parengiamojoje EVT sesijoje – dėmesys Ukrainai, gynybai, energetikai ir maisto saugumui

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį nuotoliniu būdu dalyvavo parengiamojoje Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje su EVT Pirmininku Charles‘iu Micheliu, rašoma prezidentūros pranešime spaudai.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Nuotolinis pokalbis skirtas pasirengti kovo gegužės 30-31 dienomis Briuselyje vyksiančiam neeiliniam EVT susitikimui. Pagrindinės šio susitikimo temos – pagalba Ukrainai ir jos atstatymo planas, energetika, maisto saugumas, Europos Sąjungos (ES) saugumo ir gynybos politika.

Parengiamajame susitikime šalies vadovas akcentavo, kad ES negali delsti su šeštuoju sankcijų Rusijai paketu – jis privalo būti priimtas nedelsiant ir apimti Rusijos naftos embargo, o ant ES diskusijų stalo turi atsidurti septintasis sankcijų paketas.

Kalbėdamas Ukrainos klausimu, šalies vadovas teigė, kad Lietuva pasisako už užšaldytų Rusijos fondų panaudojimą Ukrainos atstatymui. Prezidentas taip pat pabrėžė, kad politinė parama Ukrainai išlieka svarbi, todėl pasisako už ES kandidatės statuso Ukrainai sutikimą kuo greičiau.

Aptariant energetikos klausimus šalies vadovas teigė, kad ES turi pasiekti pilną energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos. Pasak Prezidento, tam reikia ES šalių narių politinės valios ir atitinkamų sprendimų – dėl energijos šaltinių diversifikavimo, investicijų į atsinaujinančią energetiką, dujų saugyklų užpildymo.

Prezidentas G.Nausėda teigė, kad grūdų iš Ukrainos eksportas – kitas greitų sprendimų reikalaujantis klausimas.

„Rusija naudoja Ukrainos grūdų eksportą kaip manipuliacijos įrankį savo kare. Odesos uosto atblokavimas turėtų būti pirminis tikslas, tačiau Lietuva yra pasirengusi suteikti savo geležinkelių infrastruktūrą ir jūrų uostą, kad grūdų eksportas iš Ukrainos nesustotų, vežant juos per Lenkiją“, – kalbėjo G.Nausėda.

Parengiamojoje EVT sesijoje taip pat buvo aptarti ES gynybos ir saugumo politikos, karinio mobilumo ir karinės paramos Ukrainai klausimai. Prezidentas pažymėjo transatlantinio ryšio svarbą užtikrinant Europos saugumą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min