Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 06 02

Parengtas Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektas

Parlamento vadovybei pateiktas specialios darbo grupės triūso vaisius – naujo Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektas, rašo „Lietuvos rytas“.
Seimo rūmai
Seimo rūmai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.
Temos: 1 Seimas

Dokumentas – revoliucinis. Jame pagaliau numatytos oficialios parlamentarų atostogos, numatoma atimti iš tautos tarnų už biudžeto pinigus nuomojamus prabangius limuzinus.

Šio teisės akto rengėjų grupėje buvo ir žinomi konstitucinės teisės specialistai Egidijus Kūris, Vytautas Sinkevičius.

Jei įstatymas būtų priimtas, jis galiotų tik kitos kadencijos Seimui.

Pirmuosiuose projekto straipsniuose įrašyta nuostata, kad dalyvavimas posėdžiuose yra Seimo nario konstitucinė pareiga, o sistemingas šios pareigos nevykdymas be pateisinamos priežasties yra pagrindas pradėti apkaltą.

Projekte, be kita ko, numatyta, kad Seimo nariai galės atostogauti ne daugiau kaip 45 kalendorines dienas per metus. Atostogos turėtų būti skelbiamos tarp Seimo sesijų.

Jei kuris nors parlamentaras neišnaudotų viso poilsiui skirto laiko, nepanaudotos atostogos nebūtų perkeliamos į kitus metus.

Daug griežčiau turėtų būti reglamentuojamas ir lėšų parlamentinei veiklai naudojimas. Numatyta, kad pinigus Seimo narys galės panaudoti tik tam tikroms reikmėms, kurioms bus nustatytas griežtas limitas – degalams, reprezentacijai, biuro nuomai.

Įstatymo projekte siūloma grįžti prie senos tvarkos, kai parlamento kanceliarija visiems politikams nupirkdavo tarnybinius automobilius, o jų nuomotis, kaip iki šiol, nebūtų galima.

Visiems Seimo nariams, kurie neturi būsto Vilniuje, būtų centralizuotai nuomojamos privačios patalpos, o už komunalines paslaugas turėtų susimokėti patys politikai ir jų šeimos nariai.

Seimo nariams taip pat būtų draudžiama skaityti paskaitas, dalyvauti komercinėse pramoginėse televizijos laidose, nesvarbu, ar jie gauna už tai atlyginimą, ar ne.

Projektu užsimota mažinti Seimo narių padėjėjų skaičių nuo 3 iki 2, uždrausti turėti vadinamuosius visuomeninius padėjėjus.

Dabar visus Seimo narių socialinius klausimus reguliuoja Seimo statutas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius