Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 24d. 07:19

Parlamentarai nerengia pataisų, kuriomis būtų siūloma alkoholikams mokėti mažiau

Remigijus Žemaitaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Remigijus Žemaitaitis

Parlamentarai nerengia pataisų, kuriomis būtų siūloma alkoholikams mokėti mažesnę nei vidutinę algą, teigia Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. Tačiau birželio pradžioje jis kartu su kolega „valstiečiu“ Dainiumi Kepeniu pristatys pasiūlymą darbuotojų sveikata besirūpinantiems verslininkams taikyti mokestines lengvatas. Tačiau kokias – iki galo neaišku.

Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas antradienį paskelbė, kad darbdaviai galėtų prisidėti prie alkoholikų užimtumo – įdarbintų alkoholizmu sergančius asmenis, jeigu valdžia leistų jiems mokėti mažiau nei minimumą.

„Kadangi iš jo – patys suprantat, koks produktyvumas“, – paaiškino jis.

D.Arlauskas taip pat minėjo, kad birželio pradžioje bus pristatytos įstatymų pataisos, pagal kurias darbdaviai galės į sąmatas nurašyti darželio steigimą prie įmonės, investavimą į darbuotojo mokymus, kultūrines, sportines iniciatyvas.

D.Arlausko teigimu, tai – užsienio šalių pavyzdys, esą kai kuriose šalyse 25 proc. darbo užmokesčio fondo įmonės gali investuoti į darbuotojų socialines, kultūrines ir sveikatos reikmes.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Danas Arlauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Danas Arlauskas

Seimo „Tvarkos ir teisimgumo“ frakcijos seniūnas R.Žemaitaitis 15min sakė, kad įstatymo pataisos dar nėra parengtos, tačiau jose bus kalbama apie tai, jog įmonės mokesčių sąskaita savo darbuotojams galės pirkti sporto klubo abonementus ar sveikatinimo procedūras.

„Kalba eina apie tai, kad įmonės galėtų daryti atskaitymus, jeigu jos savo darbuotojams, kaip pavyzdys, išpirktų abonentinį mokestį sporto klube, kažkokias procedūras, tai būtų irgi galima turėti per nulinį PVM. Bet dar iki galo neaišku, kokia tai galėtų būti suma, kiek tai kainuotų, kokios galėtų būti išlaidos“, – sakė Seimo narys.

Siūlo reabilitaciją pelno mokesčio sąskaita

Jis balandį yra registravęs kitas pataisas, pagal kurias darbuotojų reabilitacija būtų apmokama iš pelno mokesčio. „Jei nupirkai darbuotojams reabilitacijos už 4 tūkst. eurų, tu turi mokėti 6 tūkst eurų pelno mokestį“, – paaiškino Seimo narys.

Jei Seimas jam pritartų, darbdaviai mokesčio sąskaita galėtų pirkti tas paslaugas, kurios yra pripažintos reabilitacinėmis.

„Pasaulyje tai yra taikoma, ypatingai Lenkijoje. Skandinavai turi fiksuotą sumą – metams skiria 4,5 tūkst. eurų darbuotojų sveikatinimui ir reabilitacijai. Tai yra labai sveikintinas dalykas“, – aiškino jis.

Mažesnė alga alkoholikams – diskriminacija

Tačiau R.Žemaitaitis griežtai pasisakė prieš darbdavių idėją prašyti alkoholizmu sergantiems žmonėms leisti mokėti mažesnę nei minimalią algą.

„Čia kažkas šokiruojančio yra, išvis pirmą kartą tokį dalyką girdžiu. Negalima, kad žmogus, turintis problemą ir priklausomybę nuo alkoholio, gauti mažesnį atlyginimą negu kiti, tai yra diskriminacinis būdas, čia griežtai ne – nežinau, jie patys gal kažką susapnavo pateikti“, – sakė jis.

D.Arlausko teigimu, parlamentarai yra Seime užsakę padaryti ES šalių apklausą, kokias mokestines lengvatas už darbuotojų sveikatą gauna darbdaviai, tačiau apklausos rezultatų dar nėra, juos žadama pateikti kartu su siūlomomis įstatymo pataisomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min