Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parlamentarai nesutinka, kad sumažintos bedarbio pašalpos būtų mokamos neribotą laiką

Vilniaus darbo birža
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vilniaus darbo birža
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas antradienį po svarstymo atmetė siūlymą palikti sumažintas nedarbo pašalpas. Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisomis buvo siūloma nustatyti, kad didžiausia nedarbo išmoka siektų 669 Lt.

Projektui po svarstymo nebuvo pritarta už balsavus 48-iems, prieš – 12-ai, susilaikius 56-iems Seimo nariams. Nuspręsta grąžinti klausimą komitetui tobulinti.

Įstatymo projekto rengėjai – Socialinių reikalų ir darbo komiteto atstovai – teigė, kad nedarbo išmokų sumažinimas skatins žmones ieškotis darbo. Be to, išmokų dydžiai labiau atitiks valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto galimybes. Skaičiuojama, kad toks įstatymas padėtų sutaupyti 104 mln. Lt.

Pagal šiuo metu galiojantį laikinąjį įstatymą nustatyta maksimali fiksuota bedarbio pašalpa siekia 650 Lt. Jeigu kitąmet įsigaliotų nuolatinis įstatymas, bedarbiai galėtų tikėtis 1049 Lt pašalpos.

Prieš šį įstatymą aršiausiai pasisakė socialdemokratai. Šios frakcijos narys Algirdas Sysas teigė, kad negalima taip elgtis su žmonėmis, kurie sąžiningai mokėjo socialines įmokas ir staiga neteko darbo. „Negalima jų iškart įtraukti į išlaikytinių sąrašą“, – sakė jis. A.Sysas siūlė atkreipti dėmesį į Estijos pavyzdį, kuri, padidėjus nedarbui, ne sumažino, o padidino nedarbo išmokas, kad specialistai neišvažiuotų dirbti į Suomiją.

Jo teigimu, iš 230 tūkst. oficialių bedarbių, bedarbio pašalpą esą gauna tik 30 tūkst. „Mes kalbame apie tuos, kurie turi teisę gauti normalias išmokas, nes sąžiningai dirbo ir mokėjo įmokas. Nedarbas yra nelaimė, mažai yra tokių, kurie patys nenori dirbti“, – sakė jis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas teigė, kad nėra jokių galimybių mokėti didesnes nedarbo išmokas. Jo teigimu, prieš įstatymo projektą pasisakantys parlamentarai turėtų paaiškinti, iš kur papildomai gauti 104 mln. Lt.

Po balsavimo konservatorius Jurgis Razma nusistebėjo tuo, kad prieš įstatymą balsavo ir Seimo liberalai. „Įstatymas kaip tik atitiko liberalias nuostatas, nes skatino žmones ieškotis darbo. Gal dabar sutarsime ir dėl didesnių įplaukų į biudžetą?“ – klausė jis.

Liberalcentristų atstovas Artūras Melianas aiškino, kad liberalai pasisako už orias nedarbo išmokas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min