Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 7d. 18:27

Parlamentarai nori uždrausti bet kokį smurtą prieš vaikus

Smurtas
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Smurtas

Seimas po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama uždrausti bet kokį smurtą prieš vaikus. Už tai ketvirtadienį balsavo 40 parlamentarų, prieš buvo 2, 15 susilaikė.

Pagal „tvarkietės“ Onutės Valiukevičiūtės pateiktą Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų projektą, įstatyme būtų įrašyta norma, kad „draudžiamas bet koks smurtas prieš vaiką.“

Smurtu prieš vaiką būtų laikoma visa seksualinė, fizinė ir emocinė (psichologinė) prievarta, vaiko žeminimas bei išnaudojimas, vaiko priežiūros stoka arba aplaidumo formos, sukeliančios faktinę ar potencialią žalą vaiko sveikatai, išlikimui, vystymuisi ar orumui.

Anot projekto, smurtas prieš vaiką gali būti seksualinis, fizinis, emocinis (psichologinis).

„Vaiką, vengiantį atlikti savo pareigas, už drausmės pažeidimus tėvai, kiti teisėti vaiko atstovai gali atitinkamai drausminti savo nuožiūra, išskyrus bet kokį smurtą prieš vaiką“, – rašoma projekte.

Projekte taip pat teigiama, jog kai tėvas (motina) arba kitas teisėtas vaiko atstovas pažeidžia vaiko teises, smurtauja prieš jį arba kitaip piktnaudžiauja savo teisėmis (pareigomis), pats vaikas ir kiti asmenys turi teisę kreiptis pagalbos į vaiko teisių apsaugos, teisėsaugos ar kitą instituciją, kuri privalo imtis įstatymų nustatytų priemonių.

„Jeigu vaikas iki 14 metų sudegino namą, kas turi sumokėti už tai? O neduok Dieve, tėvas pasuks vaikui ausį už tai, subėgs visos apsaugos tarnybos ir nubaus tėvą (...)“, – projektu piktinosi „tvarkietis“ Julius Veselka ir sakė esąs „prieš tokias nesąmones.“

Kitam „tvarkiečiui“ Andriui Mazuroniui kilo klausimas, kas yra psichologinis smurtas.

„Mano vaikas bet kokį drausminimą suvokia kaip psichologinį smurtą. (...) Paklausus mano vaiko, jam bet koks pasakymas „eik ruošti pamokų“ būtų psichologinis smurtas. Kaip jūs suvokiate tą skirtumą?“ – teiravosi parlamentaras.

„Tu, kaip sąmoningas tėvas, pats suprasi, ką galima ir ko ne“, – paaiškino projekto teikėja.

Konservatorė Danutė Bekintienė svarstė, kad smurtas prieš vaikus galbūt yra daugiau moralinė tautos ir švietimo problema.

„Daugelis čia turbūt vaikystėje gavome plekštelėjimą nuo tėvų, bet tada pagarba tėvams buvo gerokai didesnė. Dabar vaikai, žinodami daug savo teisių, bet užmiršdami pareigas, kuo toliau, tuo daugiau smurtauja prieš mokytojus, prieš gyvulėlius“, – politikė atkreipė dėmesį į pačių vaikų smurtavimą.

O.Valiukevičiūtė pabrėžė, kad parengti pataisas ją paskatino vis stiprėjanti smurto prieš vaikus banga. „O kad tėvas pliaukštelės vaikus per užpakalį, žinoma, tokių niekas nesutikrins“, - sakė ji.

Toliau šis projektas bus svarstomas Seimo komitetuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Smurtas Vaikai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min