Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 31d. 17:08

Parlamentarai prašo KT išaiškinti, ar privaloma paisyti Konstitucijos

Konstitucinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Konstitucinis teismas

Kitą savaitę Konstituciniame Teisme (KT) rengiamas viešas teisminis posėdis dėl pareiškėjo – Seimo 2009 m. gruodžio 3 d. nutarime išdėstyto prašymo išaiškinti aštuonių KT aktų nuostatas dėl galimybių mažinti pensijas, kitas socialines išmokas ir atlyginimus valstybėje susidarius sunkiai ekonominei ir finansinei padėčiai.

Prašyme išaiškinti kai kurias nuostatas, Seimo nariai prašo išaiškinti, ar „kiekvienu atveju privalu paisyti Konstitucijos“.

Taip pat parlamentarai prašo išaiškinti, ar pensijų sistema gali būti pertvarkoma tik įstatymu, tik laiduojant Konstitucijoje numatytas senatvės ir invalidumo pensijas, taip pat paisant valstybės prisiimtų Konstitucijai neprieštaraujančių įsipareigojimų mokėti atitinkamas pinigines išmokas asmenims, atitinkantiems įstatymo nustatytus reikalavimus.

Jeigu pertvarkant pensijų sistemą neliktų įstatymais nustatytų, Konstitucijos 52 straipsnyje tiesiogiai nenurodytų pensijų arba šių pensijų teisinis reguliavimas būtų iš esmės pakeistas, įstatymų leidėjas privalėtų asmenims, kuriems tokia pensija buvo paskirta ir mokama, nustatyti teisingą susidariusių praradimų kompensavimo mechanizmą“ suponuoja pareigą įstatymų leidėjui kompensavimo mechanizmus taikyti pasibaigus valstybėje susidariusiai ypatingai situacijai, ekonomikos krizei, gaivalinei nelaimei ar kitoms situacijoms.

Išaiškinimo Seimas laukia ir dėl nuostatų dėl to, ar turi pensijos dydžiui turi daryti įtakos buvęs iki jos uždarbis.

Taip pat KT spręs klausimą dėl valstybės tarnautojų atlygio už darbą.

Seimui atstovauti KT posėdyje paskirti Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas, Seimo nariai Vytenis Povilas Andriukaitis ir Donatas Jankauskas.

Temos: 2 Konstitucija Seimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:52
01:12
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min