Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 07, 18:57

Parlamentarai Seime ir meldžiasi, ir bičiuliaujasi, ir domisi žaliojo vandenilio technologijų plėtra

Seimo nariai, vienijami bendrų interesų, yra susibūrę į 47 laikinąsias grupes – nuo miestų ar regionų bičiulių, irklavimo, aplinkosaugos entuziastų iki ryšių su užsienio valstybėmis ar jų regionais puoselėtojų. Pavyzdžiui, laikinosios Maldos grupės nariai vykstant Seimo sesijoms kartą per mėnesį renkasi maldai parlamento rūmuose esančioje koplyčioje. Aiškinama, kad etika, religija politikams padeda matyti tikrąsias vertybes, Dievą.
Jono Pauliaus II aula Seime Tik prenumeratoriams
Jono Pauliaus II aula Seime / Seimo kanceliarijos nuotr.

Seimo statutas numato, kad bendriems interesams konkrečiu klausimu įgyvendinti Seimo nariai gali jungtis į laikinąsias grupes.

Tokia grupė gali būti sudaryta, jeigu dėl jos kūrimo pasirašo ne mažiau kaip 5 Seimo nariai.

Svarstydamos konkrečius klausimus laikinosios grupės gali naudotis tam tikromis Seimo frakcijos teisėmis.

Parlamentarai yra susiskirstę pagal etnografinius regionus. Tarkime, veikia Laikinosios Aukštaičių, Dzūkijos bičiulių, Mažosios Lietuvos, Sūduvos bičiulių, Žemaičių grupės.

Dalis Seimo narių taip pat yra susiskirstę pagal šalies vietovių bičiulius – Kauno regiono, Kėdainių, Lietuvos pajūrio, Neringos, Sostinės, Šiaulių krašto, Tauragės regiono grupes.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Seimo posėdis
Lukas Balandis / BNS nuotr./Seimo posėdis

Veikia laikinoji Buvusių merų, „Seimo irklavimo klubo“, Lietuvos kariuomenės veteranų rėmimo, Moterų, Vytauto Didžiojo universiteto absolventų „ŽŪA Alumni“ grupės.

Taip pat – laikinosios grupės „Aplinkosaugos entuziastai“, „Dėl sveikatos paslaugų suteikimo ir prieinamumo per COVID-19 pandemiją“, Gyvybės mokslų puoselėjimo, Etno bičiulių, Kultūros paveldo, Europos kultūros kelių ir Šv. Jokūbo kelio grupės.

Kai kurie parlamentarai susibūrę į parlamentinių ryšių su tam tikromis valstybėmis ar užsienio šalių regionais laikinąsias grupes.

Yra parlamentinių ryšių su demokratine Rusija, su Honkongu (Kinijos Liaudies Respublika), su Iraku, su Kinijos Respublika (Taivanu), su Tibetu grupės.

Be to, tarp laikinųjų grupių yra „Krymo deokupacijos parlamentinė platforma“, „Už demokratinę Baltarusiją“.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Liepos 13-osios dienos Seimo posėdis
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Liepos 13-osios dienos Seimo posėdis

Padeda matyti tikrąsias vertybes, Dievą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min