Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parlamentarams pristatyta kandidatė į vaiko teisių apsaugos kontrolierius

Edita Žiobienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Edita Žiobienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimui ketvirtadienį pristatyta parlamento vadovės Irenos Degutienės pasiūlyta kandidatė į vaiko teisių apsaugos kontrolierius (VTAK) teisininkė Edita Žiobienė pabrėžė, kad Lietuvoje yra nemažai su vaikais susijusių problemų, ir vylėsi, jog tapusi kontroliere bendradarbiautų su Seimu, šiam priimant tam tikras įstatymo pataisas, kad situacija šioje srityje pagerėtų.

Pristatydama E.Žiobienę, parlamento vadovė ją apibūdino kaip kolegų ir studentų itin mėgstamą, šiltą asmenybę. Negailėjo I.Degutienė kandidatei ir kitų gerų žodžių. Teigė, kad E.Žiobienė yra komunikabili, principinga, analitiškai mąstanti ir užsibrėžtų tikslų siekianti asmenybė. Be to, Seimo vadovė taip pat atkreipė dėmesį, kad būdama vos penkerių E.Žiobienė tapo našlaite, todėl esą puikiai žino, ką reiškia augti be tėvų meilės.

Savo ruožtu kreipdamasi į tautos atstovus E.Žiobienė pirmiausia padėkojo I.Degutienei už pasitikėjimą ir prisistatė kaip teisininkė bei „daugiau mokslo žmogus“. Kandidatė į VTAK akcentavo nepriklausanti jokiai partijai ir dalyvaujanti ne politinėje, bet visuomeninėje veikloje.

Prisistatymo kalboje E.Žiobienė teigė, kad Lietuvoje yra nemažai problemų, susijusių su vaikais. „Vaiko teisių problemų Lietuvoje turime nemažai. Praktika rodo, kad jų srautas ne mažėja, bet didėja ir evoliucionuoja. Iki įstojimo į Europos Sąjungą turėjome tas pačias problemas, bet tada mažai galvojome, kad turėdami teisę asmenims laisvai judėti ES ribose įgijome ir su vaikais susijusių problemų“, – sakė E.Žiobienė.

Anot jos, vienos iš aktualiausių šio pobūdžio problemų – lietuvių išvažiavimas dirbti svetur ir savo vaikų palikimas Lietuvoje.

Be kitų problemų, kandidatė į VTAK išskyrė „įsigalintį smurtą mokyklose“.

Ar E.Žiobienė taps kontroliere, paaiškės jos kandidatūrą apsvarsčius komitetuose ir balsavus Seime. Balsavimas turėtų vykti kitą savaitę.

Parlamentarai kandidatę apipylė daugybe klausimų – neišvengta ir klausimo dėl Kauno pedofilijos bylos bei jos asmeninio požiūrio į kai kuriuos šios bylos aspektus.

Apsigynusi daktaro disertaciją

Kandidatė į VTAK daugiau nei dešimt metų (nuo 1998 m.) dirba mokslinį ir pedagoginį darbą. Mykolo Romerio universitete dėsto konstitucinės teisės, žiniasklaidos teisės ir asmens teisių apsaugos institucijų dalykus.

E.Žiobienė nuo 2004 metų vadovauja vienai iš seniausių nevyriausybinių organizacijų – Lietuvos žmogaus teisių centrui.

Nuo 2005 metų vadovauja žurnalistų savitvarkos institucijai – Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai. Nuo 2008 metų paskirta Vyriausiosios rinkimų komisijos nare.

E.Žiobienė yra įgijusi teisės bakalauro (Mykolo Romerio universitetas) ir teisės magistro (Vytauto Didžiojo universitetas) laipsnius, o 2003 metais apsigynė daktaro disertaciją ir įgijo socialinių mokslų (teisės) krypties daktaro laipsnį. Ji taip pat yra įgijusi sociologijos bakalauro laipsnį Vytauto Didžiojo universitete.

Pagal Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstatymą Vaiko teisių apsaugos kontrolieriumi gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos pilietis, turintis teisės bakalauro ir teisės magistro arba teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį ir ne mažesnį kaip 10 metų teisinio arba teisinio pedagoginio darbo stažą.

Seimas antradienį iš vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus pareigų pasibaigus kadencijai atleido Rimantę Šalaševičiūtę.

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstatymas numato, kad kontrolieriumi gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos pilietis, turintis teisininko diplomą ir ne mažesnį kaip 10 metų teisinio arba teisinio ir pedagoginio darbo stažą

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min