TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Parlamentaras Jonas Šimėnas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų

Jonas Šimėnas
Jonas Šimėnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį nusprendė, kad Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas, konservatorius Jonas Šimėnas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.

Komisija buvo surinkusi medžiagą apie J.Šimėno galimus interesus, esą jo parlamento rinkimų kampaniją finansavo įmonės, susijusios su atsinaujinančia energetika. Iš viso devynios įmonės skyrė 32 tūkst. Lt.

Taip pat komisijai buvo pranešta, kad Seimo nario sūnus užsiima biokuro gamyba, tačiau parlamentaras to nebuvo deklaravęs viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje.

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas inicijavo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą.

J.Šimėnas komisijos nariams aiškino, kad dar eidamas į Seimą deklaravo, jog sieks palankesnių sąlygų atsinaujinančiai energetikai, todėl jį rėmė suinteresuotos įmonės. Savo rinkiminės kampanijos rėmėjus jis deklaravo VRK. Tačiau šių rėmėjų „neperrašė“ į viešųjų ir privačių interesų deklaraciją.

Neįžvelgiu, kad būčiau kaip nors nusižengęs. Savo rėmėjus viešai deklaravau, nieko neslepiu, – sakė J.Šimėnas.Anot jo, ruošiant įstatymą dalyvavo visos suinteresuotos grupės, o jo rinkimų rėmėjams išskirtinių sąlygų įstatyme nesudaroma. „Tikrai nėra nė vienos užuominos įstatyme dėl išskirtinių teisių kokioms nors šakoms. Šiuo atveju kalbame ne tik apie biokurą, bet ir apie saulės, vėjo, vandens, biomasės ir t.t. panaudojimą“, – kalbėjo J.Šimėnas. Jis pridūrė, jog įstatyme nėra minimos jokios sumos ar kainos – jame tik nubrėžtos politinės gairės, o finansais rūpinsis Kainų ir energetikos komisija.

Kalbėdamas apie sūnaus veiklą, parlamentaras aiškino, jog jis dirba ūkininku ir gamina šiaudų granules. „Jis savo ūkyje išauginamus ir kaimynų šiaudus naudoja gaminti granulėms. Didžioji dalis jų parduota į užsienį kaip arklių pašaras“, – teigė J.Šimėnas.

Etikos sargai konstatavo, kad nedeklaruodamas savo rinkimų kampanijos rėmėjų ir panašia veikla užsiimančio sūnaus, J.Šimėnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Tačiau komisija pripažino, kad jis nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, kadangi vėliau šią klaidą ištaisė ir savo viešų bei privačių interesų deklaraciją papildė.

Taip pat komisija rekomendavo J.Šimėnui balsuojant dėl Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo nusišalinti nuo klausimų, susijusių su biomasės panaudojimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min