Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parlamentaras Jurgis Razma: Vydo Gedvilo likimą galėjo nulemti požiūris į Neringą Venckienę

Debatų akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Debatų akimirka
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma mano, kad Loretos Graužinienės kandidatūra į Seimo pirmininkus yra priimtinesnė „darbiečių“ lyderiui Viktorui Uspaskichui. J.Razma „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ taip pat pažymėjo, kad buvusio Seimo pirmininko Vydo Gedvilo likimą galėjo nulemti neatsargūs jo pasisakymai apie Neringą Venckienę.

„V.Gedvilo atstatydinimą galėjo lemti tai, kad jis pasisakė priešingai nei V.Uspaskichas dėl apkaltos N.Venckienei“, – sakė J.Razma.

„Nėra didelė paslaptis, kad ši kandidatė yra labai ištikima partijos lyderiui. Turbūt neįsivaizduojamas jos koks nors nepaklusnumas, priešingo pobūdžio pozicija, nei nurodytų partijos lyderis. Vydas Gedvilas turėjo šiokį tokį savarankiškumą. Darbo partija, matyt, siekia to, kad Seimo pirmininkas būtų ištikimas Darbo partijos vadui.
Tačiau visi pokyčiai fasadiniai. Esminė problema išlieka – realiai visiems sprendimams diriguoja Viktoras Uspaskichas“, – sakė J.Razma.

Darbo partijos tarybos sprendimą dėl Vytauto Gapšio atsistatydinimo iš Seimo pirmojo vicepirmininko pareigų, J.Razma pavadino logišku. „Tas įvykis logiškai paaiškinamas. Žinoma, priežastis esminė – tai yra  mūsų su Liberalų sąjūdžiu įregistruota interpeliacija Vytautui Gapšiui, kuri šiandien jau turėjo būti svarstoma Seime ir, kiek man žinoma, išvakarėse socialdemokratai vis dėlto apsisprendė balsuoti už atleidimą. Tokiomis aplinkybėmis, matyt, jie nenorėjo rizikuoti prieš prezidento rinkimus ir susilaukti papildomos kritikos.“

Pasak pašnekovo, V.Gapšio likimas buvo nulemtas, tačiau lieka mįslė, kas privertė keisti V.Gedvilą. Gali būti, jog tai įvyko dėl V.Gedvilo neatsargių kalbų apie N.Venckienę. Netyla kalbos, kad N.Venckienės vadovaujamas „Drąsos kelias“ gali jungtis su Lietuvos Darbo partija.

Neringa Venckienė
Neringa Venckienė

„Darbo partija apsisprendė, kad geriau nelaukti to rizikingo balsavimo ir patiems atitraukti  V.Gapšį, o Seimo pirmininko V.Gedvilo atstatydinimą lėmė kiti dalykai. Galbūt tai, kad jis pasisakė priešingai nei Viktoras Uspaskichas dėl apkaltos N.Venckienei“, – minėjo J.Razma.


Visą „Žinių radijo“ laidą „Ryto espresso“ galima rasti čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min