Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdo Adamkaus knyga toliau kelia bangas: parlamentaras teisėsaugos prašo ištirti, ar Anicetas Ignotas iš tiesų ėmė kyšius

Kęstutis Masiulis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kęstutis Masiulis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Specialiųjų tyrimų tarnybą ir Valstybės saugumo departamentą prašydamas pradėti tyrimą dėl galimai korupcinės buvusio ūkio ministerijos sekretoriaus Aniceto Ignoto veiklos bei įvertinti valstybės ir teisėsaugos pareigūnų veiksmus, kurie žinojo apie tokią veiką, tačiau nesiėmė visų adekvačių veiksmų, kad tam būtų užkirstas kelias.

„Jeigu STT ir VSD turėjo informacijos apie pono Ignoto imamus kyšius, apie kenkimą valstybės interesams, tačiau nesiėmė jokių veiksmų – tai skandalinga. Jeigu tiesa, kad jis dirbo nežinia kieno interesams, gavo stambias pinigų sumas, sabotavo valstybinės reikšmės klausimus, tai kodėl niekas tam neužkirto kelio?“ – klausė Seimo narys.

Informacija apie galimas A.Ignoto korupcines veikas aprašyta Prezidento Valdo Adamkaus knygoje „Paskutinė kadencija. Prezidento dienoraščiai“: „Stvėriausi už galvos. Akis bado jo neskaidrūs, net aiškiai korupciniai ryšiai su „Rubicon“ bendrove nuo 2003 metų. A.Ignotui esą buvo mokamas nuolatinis atlygis. STT turi duomenų, kad nuo 2003 metų birželio įmonės „Rubicon“ vadovas Andrius Janukonis A.Ignotui kas mėnesį mokėjo po 10 tūkstančių litų, o tų pačių metų sausio 23 dieną neva išmokėjo net 100 tūkst. litų. Ko gero, buvo įveltas ir ūkio ministras Vytas Navickas. Daryta įtaka „Lietuvos energijos“ sprendimams. Matyt, atsidėkojant, A.Ignoto dukrai Aušrai perduota bendrovės „Vėjų spektras“ 300 tūkst. litų vertės akcijų. Nustatyta, kad A. Ignotas savo ir žmonos vardu atidarė sąskaitą Latvijos banke „Unibank“, į kurią pervesta pusė milijono litų“.

„Teisėsaugos institucijos turėtų įvertinti ir tuomečių valstybės bei teisėsaugos institucijų pareigūnų, pradedant tyrėjais, baigiant buvusiu ūkio ministru ir premjeru, veiksmus, kurie žinojo apie tokią veiką, tačiau nesiėmė veiksmų, kad tam būtų užkirstas kelias“, – sakė K.Masiulis

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min