Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parlamentaras kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl premjero rezidencijos rekonstrukcijos

Vyriausybės vadovo rezidencijoje Turniškėse darbuojasi statybininkai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vyriausybės vadovo rezidencijoje Turniškėse darbuojasi statybininkai
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Audito komiteto narys Andrius Mazuronis ketvirtadinį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimai neskaidriai vykusių konkursų premjero rezidencijai rekonstruoti.

„Tvarkietis“ A.Mazuronis pranešime spaudai teigia, kad apžiūrėjus rekonstruojamą ministro pirmininko rezidenciją tapo dar akivaizdžiau, jog rekonstrukcijos darbų atlikimo sąmatoje numatyti įkainiai neatitinka realiai atliktų darbų kainos ir kokybės.

Darbų sąmatoje nurodytų naudojamų medžiagų, perkamų įrenginių, įtaisų, atliekamų darbų įkainiai neretai yra daug didesni negu jie buvo ekonominio pakilimo laikotarpiu ar yra šiuo metu.

Abejonių Seimo nariui kelia ir tuometė Ministro pirmininko tarnyba, kuri galimai nepakankamai atidžiai, sąžiningai ir protingai vertino sudaromos sutarties sąlygas. Be to, kaip teigia A.Mazuronis, pasikeitus ekonominei situacijai ir rinkos kainoms, Ministro pirmininko tarnyba turėjo peržiūrėti rangos sutarties sąlygas ir atitinkamai sumažinti atliekamų darbų bei medžiagų įkainius, tačiau to nepadarė.

Anot A. Mazuronio, paaiškėjo, kad Viešųjų pirkimų įstatymo tvarka rengtame konkurse dalyvavo tik du rangovai ir, kaip teigiama, laimėjo mažiausią kainą pasiūlęs rangovas.

„Kyla abejonių, ar tikrai šis konkursas vyko skaidriai, nes, kaip paaiškėjo, kitiems rezidencijos rekonstrukcijos darbams atlikti skelbiamuose konkursuose dalyvaudavo aštuonios ir daugiau rangos kompanijų, tuo tarpu šiame konkurse kažkodėl dalyvavo tik dvi. Rekonstrukcijai, vykstančiai nuo 2006 metų, Vyriausybė 2006 metais skyrė 1,9 milijono litų, 2008 metais – dar 1,5 mln. litų, tačiau darbai vis dar nebaigti“, – teigė Seimo narys.

A.Mazuronis, kad Generalinė prokuratūra imsis tirti, ar konkurso Ministro Pirmininko rezidencijos rekonstrukcijai metu nebuvo sudaryti slapti susitarimai, ar Ministro Pirmininko tarnyba, sudarydama su rangovu statybos rangos sutartį bei sutikdama su jos sąlygomis ir pateikta darbų sąmata, nepažeidė įstatymų reikalavimų, bei kas galėjo lemti didelius finansinius nesutapimus, teigiama pranešime spaudai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min