Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 17d. 14:36

Parlamentaras Linas Balsys siūlo smarkiau bausti gyvūnų skriaudėjus

Linas Balsys
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Linas Balsys

Mišrios Seimo narių grupės narys Linas Balsys trečiadienį registravo Baudžiamojo kodekso pataisas, pagal kurias griežtėtų bausmės už žiaurų elgesį su gyvūnu – jam nugaišus asmeniui grėstų laisvės atėmimas iki trejų metų.

Anot Seimo nario, registruojant tokį įstatymo projektą siekiama mažinti žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų skaičių.

„Lietuvoje pastebima tendencija, jog viešojoje erdvėje daugėja pranešimų apie žiaurų elgesį su gyvūnais“, – aiškinamajame rašte teigia projekto iniciatorius.

„Scanpix“/AP nuotr./Sužeistas šuo
„Scanpix“/AP nuotr./Sužeistas šuo

Gyvūno sveikatą sutrikdžiusiam asmeniui, L.Balsio siūlymu, grėstų 3 040 eurų bauda arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Žiauriai su gyvūnu besielgusiam, jį kankinusiam asmeniui, dėl kurio veiksmų gyvūnas nugaišo, grėstų laisvės atėmimas nuo vienerių iki trejų metų. Pastarasis 3–5 metus taip pat negalėtų įsigyti ar laikyti bet kokio gyvūno. Pagal įstatymo projektą, ši nuostata galiotų ir juridiniam asmeniui.

Daugelyje Europos valstybių atsakomybė už žiaurų elgesį su gyvūnais yra griežtinama arba tokie siūlymai yra svarstomi.

„Daugelyje Europos valstybių atsakomybė už žiaurų elgesį su gyvūnais yra griežtinama arba tokie siūlymai yra svarstomi. Prancūzijoje žiaurus elgesys su gyvūnu baudžiamas 2 metais laisvės atėmimo ir 30 tūkst. eurų bauda. Teismas taip pat gali nuspręsti konfiskuoti gyvūną ir nurodyti, kad jis būtų perduotas gyvūnų apsaugos įstaigai“, – siūlymą griežčiau reglamentuoti elgesį su gyvūnu Lietuvoje, remdamasis užsienio praktika, argumentuoja L.Balsys.

Švedijoje, anot jo, už netinkamą elgesį su gyvūnais gresia laisvės atėmimo iki dvejų metų bausmė arba (ir) piniginė bauda, Ispanijoje – bauda iki 100 tūkst. eurų, Italijoje – laisvės atėmimo iki trejų metų bausmė ir bauda iki 15 tūkst. eurų.

Šiuo metu už žiaurų elgesį su gyvūnu gresia 50–2,3 tūkst. eurų piniginės baudos, viešieji darbai arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Pataisos, parlamentaro siūlymu, įsigaliotų nuo 2019 metų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sukrečiantys vaizdai iš Lietuvos paukštynų: neapsikęsdamos laikymo sąlygų vištos žaloja viena kitą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min