2009-10-28 12:31

Parlamentaras P.Gražulis siūlo, kad valdininkų algos neviršytų Seimo narių atlyginimų

Asmenys, dirbantys valstybės tarnyboje, valstybės ir savivaldybių institucijose, neturėtų gauti didesnio atlyginimo nei Seimo nariai.
Petras Gražulis
Petras Gražulis / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Tai siūlantį Seimo nutarimo projektą trečiadienį Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo opozicijai priklausantis parlamentaras „tvarkietis“ Petras Gražulis.

Anot jo, „atlyginimų dydžiai valstybės tarnyboje ir valstybės kontroliuojamose įmonėse yra neproporcingi, kelia dideles socialines įtampas“.

Tad „tvarkietis“ Seimui siūlo priimti nutarimą, kuriuo Vyriausybei būtų rekomenduota iki šių metų gruodžio 15 dienos pateikti įstatymo pataisas, numatančias, jog asmenys, dirbantys valstybės tarnyboje, valstybės ir savivaldybių institucijose, negalėtų gauti didesnio atlyginimo nei Seimo narys.

P.Gražulio siūlymu, Seimo nario atlyginimo neturėtų viršyti ir valstybės bei savivaldybių įmonių darbuotojų algos, o asmenys, dirbantys įmonėse, kuriose valstybė kontroliuoja daugiau kaip 50 proc. akcijų, negalėtų gauti didesnio atlyginimo nei ministrai.

Šiuo metu aukštesnių pareigų neužimančio parlamentaro darbo užmokestis siekia apie 7000 litų neatskaičius mokesčių.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą