Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parlamentaras siūlo išplėsti sąrašą vietų, kuriose palikus kūdikį motina nebūtų ieškoma

„Gyvybės langelis“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gyvybės langelis
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai priklausantis parlamentaras Vytautas Grubliauskas siūlo sveikatos apsaugos ministrui Algiui Čaplikui sudaryti sąrašą sveikatos priežiūros įstaigų, kuriose motinai palikus kūdikį, nebūtų aiškinamasi jos tapatybė.

„Suteiktų galimybę saugiai atiduoti kūdikį valstybės globon, bet nenurodant savo asmens tapatybės. Dabar tai padaryti galima tik gyvybės langeliuose, nes atnešus į gydymo įstaigas yra nustatoma ar bent jau yra bandoma nustatyti asmenybę“, – BNS trečiadienį sakė V.Grubliauskas.

Pasak vaiko teisių apsaugos kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės, pagal šiuo metu galiojančią tvarką kūdikį palikusios moters tapatybė nėra nenustatoma tik tuo atveju, jei kūdikis paliktas gyvybės langelyje.

Teisingumo ministerija yra išaiškinusi, kad motinai, palikusiai naujagimį saugioje vietoje, negresia jokia atsakomybė – ji numatyta tik už kūdikio palikimą nesaugioje ir kūdikiui pavojingoje aplinkoje.„Jei moteris atneš į ligoninę ir paliks vaiką ligoninėje ne tam skirtoje specialioje vietoje, tokiu atveju moteris, vaiko motina, ieškoma. Policija skelbia paiešką, turi nustatyti asmenį, kas paliko vaiką, ir taikyti atsakomybę už vaiko palikimą“, – BNS antradienį sakė R.Šalaševičiūtė.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierės teigimu, tokia specialia vieta pripažintas tik gyvybės langelis, kuriame paliktas kūdikis gauna rasto kūdikio statusą.

V.Grubliausko teigimu, sąrašu asmens sveikatos priežiūros įstaigų, kuriose motinai palikus kūdikį nebūtų aiškinamasi jos tapatybė, turėtų pasirūpinti Sveikatos apsaugos ministerija.

„Aš manau, kad tam pakakti turėtų sveikatos apsaugos ministro tam tikro sąrašo ir potvarkio. Įstatymo teisės aktų leidybos prasme lyg ir neturėtų būti“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys.

Teisingumo ministerija yra išaiškinusi, kad motinai, palikusiai naujagimį saugioje vietoje, negresia jokia atsakomybė – ji numatyta tik už kūdikio palikimą nesaugioje ir kūdikiui pavojingoje aplinkoje.

Pernai lapkritį gyvybės langeliai buvo atidaryti Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Šių metų sausį Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose pirmadienį atidarytas trečiasis Lietuvoje gyvybės langelis.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė R.Šalaševičiūtė BNS yra sakiusi, kad Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnybos pavedimu pernai buvo sudaryta tarpžinybinė darbo grupė anoniminio kūdikių palikimo saugioje vietoje klausimams spręsti, kuri pateikė du siūlymus – steigti gyvybės langelius bei svarstyti anoniminio gimdymo galimybę.

Pastarasis variantas buvo atmestas, nes, darbo grupės manymu, tai galėtų sudaryti sąlygas prekybai vaikais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min