Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parlamentaras siūlo nepageidaujamus vaikus palikti ir poliklinikose

Įrengti gyvybės langelį, anot vyr.gydytojo, prireikė visai ne daug lėšų.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Šiuo metu nepageidaujamus vaikus galima palikti gyvybės langeliuose.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo narys Vytautas Grubliauskas siūlo numatyti galimybę motinoms palikti nepageidaujamus kūdikius asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Šiuo metu nepageidaujamus kūdikius motinos, nenurodydamos savo tapatybės, gali palikti tik vadinamuosiuose gyvybės langeliuose, kurie yra įsteigti Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje bei Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose Panevėžyje.

„Šiuo metu Lietuvoje yra tik trys vietos, kuriose motina gali saugiai palikti savo nepageidaujamą naujagimį, tačiau tokių moterų yra ne tik Vilniuje, Klaipėdoje ar Panevėžyje. Atsižvelgiant į tai, kad valstybė privalo užtikrinti svarbiausią kūdikio teisę gyventi, jei jo tėvai negali ar nenori to daryti, labai svarbu įvertinti ir išnaudoti visas galimybes, kurios padėtų išsaugoti tokių vaikų gyvybes“, – savo siūlymą komentuoja parlamentaras V.Grubliauskas.

Pasak jo, asmens sveikatos priežiūros įstaigose iš esmės teikiama medicinos pagalba ir jos yra gana lengvai pasiekiamos iš visų Lietuvos vietovių. Paliktam nepageidaujamam kūdikiui tokiose įstaigose galėtų būti suteikiama svarbiausia medicinos pagalba, bendroji apžiūra ir toks naujagimis būtų saugiai perduotas į valstybės globą.

Tokį savo siūlymą V.Grubliauskas adresavo sveikatos apsaugos ministrui Algiui Čaplikui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min