Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 27d. 13:07

Parlamentarus papiktino Sauliaus Stomos siūlymas vykti į Garliavą ir saugoti mergaitę

Saulius Stoma
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Saulius Stoma

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Sauliaus Stomos siūlymas parlamentarams vykti į Garliavą ir budėti, kad nebūtų įvykdytas teismo sprendimas perduoti mergaitę motinai, sulaukė dalies parlamentarų pasmerkimo.

„Gerbiamieji kolegos, kokia prasmė balsuoti už ar prieš (įstatymą – BNS), jeigu iš šios tribūnos pasigirsta balsai, skatinantys teisinį nihilizmą, remiantys nusikalstamus veiksmus ir pamirštama Seimo nario priesaika. Man regis, kad tai, ką pasakė kolega, iš tiesų verta netgi apkaltos“, – antradienį per plenarinį posėdį sakė Liberalų sąjūdžio atstovė Dalia Kuodytė.

Taip ji reagavo į S.Stomos pareiškimą, kad jis ketina apklausti visus parlamentarus ir paskelbti, kurie pasižadėjo vykti į Kauno rajoną, Garliavą, ir saugoti, kad aštuonmetė nebūtų išvežta iš laikinosios globėjos Neringos Venckienės namų bei perduota motinai Laimutei Stankūnaitei.

Pagal Kėdainių rajono apylinkės teismo nutartį, mergaitės globa atiduota L.Stankūnaitei.

„Jūs nesupykite, kolegos, bet aš vis dėlto šiandien padarysiu tai, ką mane įgaliojo Kauno visuomeninės organizacijos. Jos tiesiog pasakė, kiek šitam Seime dar yra politikų, kurie jaučia tą patį, ką jaučia ir paprastas žmogus Lietuvoje. Sakė, pereik su abėcėliniu sąrašu per Seimo narius, nekreipdamas dėmesio, kokiai partijai jie priklauso, ir tiesiog padėk pliusiukus, minusiukus“, – sakė S.Stoma.

„O tas pliusiukas, minusiukas reikš labai paprastą dalyką. Aš jūsų paprašysiu, kadangi mes visi penktadienį per televiziją ir internete dabar visom dienom, kada tik norim, galim pamatyt, koks buvo naudojamas smurtas prieš mergaitę ir kad tai darė ir pareigūnai, žmonės prašo, kad prie tos mergaitės nuolat pabūtų bent po vieną Seimo narį“, – dėstė parlamentaras.

Jis pareiškė tai padarysiąs ir dėl to, kad rinkėjai galėtų rinktis per rinkimus.

D.Kuodytės teigimu, toks kolegos elgesys skatina teisinį nihilizmą ir remia nusikaltimą.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas ragino nesiimti nebūdingų apsauginių funkcijų.

„Seimas užsiima savo funkcija, ir visi kiti Seimo nario laisvo mandato varžymai padėti pliusiuką ar minusiuką, aš manyčiau, kad tai yra nesuderinama su Seimo nario veikla ir statutu. Todėl, mielieji kolegos, aš prašau nedėti nei pliusiuko, nei minusiuko, nes šita akcija gali būti panaudota piktam“, – įspėjo socialdemokratas.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė, paprašyta įvertinti S.Stomos iniciatyvą, teigė, kad situacija yra baisi. Jos teigimu, kolegos veikla nedera su Konstitucija.

„Seimo narys prisiekia padėjęs ranką ant Konstitucijos, jis ir turi vadovautis savo veikloje Konstitucijos nuostatomis, o Konstitucijos nuostatos su tokia veikla tikrai nedera“, – sakė I.Degutienė.

Jos teigimu, didžiausių klaidų padaryta pačioje istorijos pradžioje netinkamai prokurorams tyrus pedofilijos bylą.

„Mane labiausiai liūdina, kad Lietuva sparčiais žingsniais eina ne demokratinės teisinės valstybės keliu, o išvis nesuprantu, kokiu keliu mes čia keliaujame. Šiuo atveju nežinau, kas tas gali būti išmintingasis, kuris gali apsaugoti mergaitę nuo besivaidijančių suaugusių žmonių. Matau, kad mergaitė žalojama ne dienomis, o valandomis“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Praėjusį ketvirtadienį Kėdainių rajono apylinkės teismas išdavė leidimą antstolei Sonatai Vaicekauskienei prievarta paimti vaiką iš N.Venckienės namų. Antstolė siekia įvykdyti teismo sprendimą ir aštuonerių metų mergaitę grąžinti mamai L.Stankūnaitei. Ši teismo nutartis neskundžiama.

Teismo sprendimo dėl D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukters perdavimo motinai penktadienį nepavyko įgyvendinti. Kauno policija teigia, kad prievarta nebuvo panaudota. Anot pareigūnų, konfliktas buvo kilęs tarp D.Kedžio artimųjų ir motinos. Internete išplatintame vaizdo įraše matyti, kad konflikte dalyvavo ir mergaitės motiną saugojantys kaukėti pareigūnai.

Prie N.Venckienės namų nuolat budi žmonės, nesutinkantys su teismo sprendimu, kuriuo mergaitė būtų perduota motinai.

Kėdainių rajono apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 16-ąją nusprendė N.Venckienės globojamą jos velionio brolio D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukrą perduoti jos motinai, tačiau sprendimas iki šiol neįvykdytas. N.Venckienė teigia, kad mergaitė atsisako vykti pas motiną.

Prieš porą metų neaiškiomis aplinkybėmis žuvęs D.Kedys buvusią sugyventinę L.Stankūnaitę kaltino pardavinėjus jų dukrą pedofilams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min