Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parlamentinio tyrimo išvados dėl pedofilijos bylos Seimui gali būti pateiktos kitą savaitę

Pamirštas žaislas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Pamirštas žaislas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš tris savaites Seimui pateiktos parlamentinio tyrimo dėl pedofilijos bylos išvados svarstymui į posėdžių salę gali grįžti kitą antradienį.

Ketvirtadienį tvirtinant kitos savaitės darbotvarkę parlamento vadovė Irena Degutienė sulaukė klausimų, kodėl stringa išvadų svarstymas.

Remdamasi Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovu Stasiu Šedbaru, I.Degutienė tvirtino, jog frakcijos, turėjusios apsvarstyti išvadas ir pateikti savo siūlymus, to iki šiol nepadarė.

TTK išvadose taip pat nurodyta, kad savo pareigų neatliko ir generalinis prokuroras, jo pavaduotojai, kiti Generalinės prokuratūros pareigūnai, nes neužtikrino, kad tyrimas būtų atliktas per trumpiausią įmanomą laiką.„Nuspręsta įpareigoti frakcijas iki pirmadienio pateikti savo siūlymus tyrimą atlikusiam komitetui, kad komitetas per pirmadienį parengtų, ir tuomet antradienį jau būtų galima svarstyti“, – sakė I.Degutienė.

Komitetas išvadose yra konstatavęs, kad policijos tyrėjai ir prokuratūros pareigūnai, aplaidžiai ir nekompetentingai atlikdami Drąsiaus Kedžio skundų dėl galimos seksualinės prievartos jo dukros atžvilgiu tyrimą ir šio tyrimo kontrolę, pakenkė tyrimui ir sukomplikavo galimybę sėkmingai jį baigti.

Violetai Naruševičienei ir Laimai Stankūnaitei pateikus prašymus Generalinei prokuratūrai ir Vilniaus apygardos prokuratūrai dėl D.Kedžio grasinimų susidoroti, „nesiimta jokių priemonių, siekiant apsaugoti pareiškėjas nuo galimo smurto“. Todėl išvadose teigiama, jog dėl teisėsaugos pareigūnų neveikimo nebuvo užkirstas kelias dviejų žmonių gyvybės atėmimui, nors tokia galimybė akivaizdžiai buvo.

TTK išvadose taip pat nurodyta, kad savo pareigų neatliko ir generalinis prokuroras, jo pavaduotojai, kiti Generalinės prokuratūros pareigūnai, nes neužtikrino, kad tyrimas būtų atliktas per trumpiausią įmanomą laiką, nesilaikė įstatymų reikalavimų koordinuoti tyrimo veiksmų, nenustatė pavaldinių padarytų pažeidimų.

Komiteto išvadose tiesiogiai asmeninės generalinio prokuroro atsakomybės klausimas nėra keliamas, tačiau tokią nuostatą siūlo įrašyti valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariai. Jie siūlo išvadomis patvirtinti, jog generalinis prokuroras ir juo pavaduotojai sulaužė priesaiką, ir siūlyti prezidentei atleisti generalinį prokurorą iš pareigų.

Spalio 5 dieną Kaune buvo nušautas teisėjas Jonas Furmanavičius ir Violeta Naruševičienė. Juos ir dar tris asmenis, tarp jų – ir buvusią gyvenimo draugę, mergaitės motiną Laimą Stankūnaitę, kaunietis D.Kedys kaltino tvirkinus jo mažametę dukterį bei jos pusseserę, arba sąvadavimu.

Dėl tvirkinimo į teisėsaugą vyras kreipėsi praėjusių metų lapkritį, tačiau ikiteisminis tyrimas nebaigtas iki šiol.

Pagal Prokuratūros įstatymą, generalinį prokurorą septyneriems metams skiria ir iš pareigų atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min