Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 11d. 10:00

Parlamentinis tyrimas dėl Sausio 13-osios bylos tyrimo – ne anksčiau kaip kovą

Sovietų kariai prie užgrobtų Spaudos rūmų Vilniuje (1991 m. sausio 11 d.)
Ričardo Grigo/BFL nuotr. / Sovietų kariai prie užgrobtų Spaudos rūmų Vilniuje (1991 m. sausio 11 d.).
Generalinę prokuratūrą (GP) dėl neveiklumo tiriant Sausio 13-osios bylą kritikavęs Seimas, apsiėmęs atlikti savarankišką tyrimą, iki šiol trypčioja vietoje, rašo „Lietuvos žinios“.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas Stasys Šedbaras teigia, kad atsakymai, kodėl GP vangiai tiria rezonansinę bylą, gali paaiškėti ne anksčiau kaip kovą, kai parlamentarai susirinks į pavasario sesiją.

„Tikiuosi, parlamentinis tyrimas bus išsamus, nebeliks neatsakytų klausimų“, – teigė I.Degutienė.

Komiteto vadovas šiuo metu nagrinėja iš GP gautą medžiagą apie šią bylą. „Iš esmės čia galima rasti atsakymus ir į Seimo pirmininkės iškeltus klausimus“, – sakė komiteto vadovas.

Kartu jis pripažino, kad pažymoje išdėstyti faktai verčia formuluoti ne vieną papildomą klausimą ne tik prokurorams, bet ir kitoms valdžios institucijoms, pavyzdžiui, krašto diplomatinei tarnybai. Konkrečius klausimus visoms tarnyboms palaimins kovo pradžioje susirinksiantys TTK nariai.

Inicijuoti parlamentinį tyrimą Seimo pirmininkę Ireną Degutienę paskatino, anot jos, neišsamūs ir nekompetentingi generalinio prokuroro Dariaus Valio atsakymai apie Sausio 13-osios bylos tyrimą Seimo plenarinių posėdžių salėje.

I.Degutienė vylėsi TTK tyrimo išvadų sulaukti iki Sausio 13-osios dvidešimtmečio minėjimo. Dabar jis sako suprantanti, kad TTK turėjo per mažai laiko tyrimui atlikti, be to, procesas įstrigo dėl objektyvių priežasčių – komiteto vadovo ligos.

„Tikiuosi, parlamentinis tyrimas bus išsamus, nebeliks neatsakytų klausimų“, – teigė I.Degutienė.

Kartu parlamento vadovė apgailestavo, kad prabėgus dviem dešimtmečiams vis dar negalima atsakyti į klausimą, ar Lietuva padarė viską, kad kaltieji sulauktų pelnyto atpildo.

S.Šedbaro teigimu, akivaizdu, kad tie metodai, kurie tiriant Sausio 13-osios bylą taikyti per 20 metų, buvo neveiksmingi. Jis įsitikinęs, kad mėginti keisti įstatymus, o tyrimą dėl besislapstančių asmenų baigti „už akių“ galima buvo ir anksčiau. „Pasižiūrėsime, kokie bus pateikti argumentai, kodėl tas nebuvo daroma iki šiol“, – teigė TTK vadovas.

Nagrinėdamas GP pažymą S.Šedbaras sakė susidaręs įspūdį, kad Sausio 13-osios bylos tyrimas vyko su ilgokomis pauzėmis. Ar jų metu buvo atliekami kokie nors veiksmai, lieka neaišku.

„Todėl klausimus turime formuluoti labai tiksliai, kad įmanomas atsakymas būtų – „taip“ ar „ne“. Jei „ne“ – kodėl?“ – sakė komiteto pirmininkas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

26:24
07:19
07:55

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min