Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodoje – Afganistano kasdienybė

Parodoje „Pažvelk – Afganistanas arti. Padėk – tu gali“ bus eksponuojamos fotografijos iš Goro provincijos.
Parodoje „Pažvelk – Afganistanas arti. Padėk – tu gali“ bus eksponuojamos fotografijos iš Goro provincijos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje nuo šiandienos eksponuojama nauja paroda „Pažvelk – Afganistanas arti. Padėk – tu gali“.

Penkiose Lietuvos apskrityse rengiama mobilia paroda tikimasi paskatinti Lietuvos visuomenę atkreipti dėmesį į opiausias Afganistano Goro provincijos gyventojų problemas ir iš arčiau susipažinti su sunkia šios šalies kasdienybe.

Parodoje eksponuojami Goro provincijos moterų rankdarbiai, nacionaliniai afganistaniečių drabužiai, taip pat pristatoma Lietuvos archeologų ekspedicijų Goro provincijoje medžiaga, informacija apie Čagčarano vaikų globos namus (dienos centrą), demonstruojamos nuotraukos ir dokumentinės apybraižos.

Parodos eksponavimo metu lankytojai galės suteikti humanitarinę paramą Goro provincijos žmonėms – bus pastatyta speciali aukų dėžutė, o už surinktas lėšas perkami žieminiai batai Goro provincijos vaikams.

VšĮ „Savanorių centras“ jau antrus metus vykdo LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai finansuojamą projektą „Pažvelk – Afganistanas arti. Padėk – Tu gali...“ Lietuvoje plačiai nuskambėjo baigiamasis 2008-ųjų akordas, kai Amerikos centre, Vilniuje, aukciono metu buvo sėkmingai parduoti Afganistano Goro provincijos moterų rankdarbiai.

Ši pagalbos akcija jau antroji. Anot Henriko Vaitiekūno, Afganistaną ir Lietuvą saisto tarptautiniai mūsų šalies – NATO narės – įsipareigojimai. Liepos mėnesį Vilniuje priėmęs Goro provincijos gubernatorių Sayedą Mohammadą Igbalą Munibą, Lietuvos premjeras Andrius Kubilius užtikrino, kad Lietuva ir toliau laikysis savo įsipareigojimų Goro provincijos žmonėms. Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas paantrino: „Jei tai yra našta, tai garbinga našta“.

Paroda „Pažvelk – Afganistanas arti. Padėk – tu gali“ atidaroma trečiadienį, 17 val. Renginyje dalyvaus „Savanorių centro“ vadovė Nijolė Giedraitienė, žurnalistas Henrikas Vaitekūnas.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min