Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodoje – apie laisvę sovietmečiu

Paveikslas
Bibliotekos nuotr. / Paveikslas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį, 17 val., Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) atidaroma dailininko Antano Matulevičiaus paroda „Laisvės ilgesio ženklai“.

Menininko darbai sukurti gūdžiais sovietiniais laikais, kai apie Lietuvos Nepriklausomybę drįso pasvajoti tik nedaugelis. A.Matulevičius, augęs buvusio Lietuvos partizano šeimoje, savo kūryba perteikė tai, kas jam buvo labai svarbu – ištikimybę Tėvynei, pareigai, garbei, laisvės idėjai. Jo kūrybinį įkvėpimą nušvietė Laisvės dvelksmas, nes širdis jautė – Atgimimas vis tiek kada nors ateis.

Pilna įtampos meno kalba dailininkas stengėsi išreikšti pagrindinius dalykus, kurie žmogaus gyvenimą daro vertą pagarbos ir nušviečia viltimi. Viltimi, jog ir po pusės šimtmečio trukusios okupacijos bei naikinimo žmogus neprarado orumo ir suvokimo, kas yra gimtoji žemė, sava valstybė ir svetimųjų smurtu primesta melaginga tvarka.

Fantazijos nespraudęs į jokius rėmus ir nepaklusęs sovietinei ideologijai, menininkas savo darbų negalėjo eksponuoti oficialiose parodų salėse. Dabar jo paveikslai iškalbingai byloja apie tapytojo nesusitaikymą su sovietine okupacija ir dvasiniu sąstingiu.

Apžiūrėti parodą bus galima iki liepos 30 d. Įėjimas nemokamas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min