TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodoje – išeivio lietuvio pamatyti miestai

 Invalidų rūmų kiemas (Paryžius)
A.Kezio nuotr. / Invalidų rūmų kiemas (Paryžius)
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

VDU galerijoje „101“ antradienį pradedama eksponuoti Algimanto Kezio fotografijų paroda „Miestovaizdžiai“. Kaune ji veiks iki balandžio 10 dienos.

Joje – kelionių po pasaulį fotografiniai įspūdžiai. Amžininkai žino, kad A.Keziui svarbiausia ne dokumentiškai fiksuoti lankomos šalies vietas bei žmones, bet kelionės metu patirtą įspūdį transformuoti įsiklausant į detalę, atskleidžiant pastato, gatvės ar žmogaus charakterį.

A.Kezys gimė 1928-aisiais Vištytyje, Vilkaviškio apskrityje. Iš gimtinės menininko kelias driekėsi per Vilnių, Vokietiją, Ameriką ir vėl atvedė į Lietuvą. 1944 m. A.Kezys pasitraukė į Vokietiją. 1950 m. atvykęs į JAV įstojo į Jėzuitų ordiną ir 1961 m. buvo įšventintas kunigu. 1966 m. įgijo filosofijos magistro laipsnį. 1966 m. įsteigė Lietuvių fotoarchyvą, Amerikos lietuvių bibliotekos leidyklą, 1980 m. – galeriją. Visą šį laiką menininkas buvo Amerikos lietuvių televizijos bei spaudos talkininkas. Kartu su menininkų grupe sukūrė 12 filmų apie išeivius rašytojus, visuomenės ir kultūros veikėjus.

1963 m. A.Kezys debiutavo kaip fotomenininkas, surengdamas pirmą parodą Lietuvių Jaunimo centre, Čikagoje. Už fotografijos meną A.Kezys apdovanotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Paroda

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min