Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodoje – japono „pagauta“ Australija

T.Ozawos naujausioje parodoje eksponuojami kelionės po Australiją įspūdžiai.
T.Ozawos nuotr. / T.Ozawos naujausioje parodoje eksponuojami kelionės po Australiją įspūdžiai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po pasaulį klajojantis fotografas Toshikis Ozawa vis užklysta į Kauną, šio miesto publikai pažerdamas vis naujų aplankytų šalių vaizdų. Naujausioje jo parodoje, kuri nuo vakar eksponuojama galerijoje „MJ studija“, nuotraukose atsiveria Australija.

Kultūrinius mainus tarp Lietuvos ir Japonijos jau keliolika metų mezgantis japonų menininkas artimai bendrauja su ne vienu Lietuvos fotografu, pavyzdžiui, Aleksandru Macijausku. Jį galima išvysti įvairiuose fotografijos projektuose. Tačiau net ir praleisdamas nemažai laiko čia, taip pat gimtojoje Japonijoje, T.Ozawa spėja pakeliauti po naujus kraštus.

Kauniečiais pristatomoje parodoje „Kelias namo. Toshiki Ozawa. Australija“ fotografas atskleidžia unikalų šios nuo Lietuvos tūkstančiais kilometrų nutolusios šalies grožį. Nuotraukose matyti šalies gyventojai, jų buitis, turistiniai simboliai. T.Ozawa savo fotoknygomis keliauja namo. Buvo Lietuva, po to – Turkija, dabar – Australija. Kur dar užsuks? Niekas nežino.. Sako S.Valiulis.

Pasak su menininko kūrėja ir asmenybe gerai susipažinusio fotografijos ir kino kritiko Skirmanto Valiulio, kad ir kur bebūtų T.Ozawa, jis visada keliauja namo. „Kas padeda jo kelionėms į kitas šalis – nežinau. Bet pastebiu tam tikrą dėsningumą: įžymusis fotografas savo fotoknygomis keliauja namo. Buvo Lietuva, po to – Turkija, dabar – Australija. Kur dar užsuks? Gal ne tiek ir svarbu, kiek sugrįžimas į savo geografinį regioną. Tačiau ir čia ne viskas: autorius visur stengiasi pasaulį priartinti prie savęs, perteikti savo akimis. Jis išsaugo vidurį tarp tų, kurie su fotoaparatais elgiasi kaip normalūs turistai, viską pleškinantys į kairę ir į dešinę, kad namie turėtų, ką prisiminti ir kitiems parodyti, ir tų, kurie skaitmeninės fotografijos laikais visiškai nusisuka nuo turistinių šventenybių ir gaudo savo grynąjį įspūdį bet kur ir bet kada“, – teigė S.Valiulis.

T.Ozawos fotografijų paroda galerijoje „MJ studija“, Rotušės aikštė 1, veiks iki rugpjūčio 26 dienos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min