Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodoje – jūros peizažai

.Janušo paveiksla – lyriškos nuotaikos, subtilaus kolorito.
Č.Janušo paveikslas / Č.Janušo paveikslai – lyriškos nuotaikos, subtilaus kolorito.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prano Domšaičio galerijoje trečiadienį atidaroma dailininko marinisto Česlovo Janušo kūrinių paroda „Prie Baltijos ir prie Atlanto“. Šiuos kūrinius Lietuvos dailės muziejui perdavė saugoti JAV gyvenantis dailininko sūnus Saulius Janušas.

Nors Europos Sąjungos lėšomis vykdomi galerijos renovavimo darbai bus baigti tik rugpjūtį, lankytojai jau dabar kviečiami į naują ekspoziciją sutvarkytose patalpose.

Č.Janušas mokėsi Klaipėdos lietuvių gimnazijoje. Dailininko ir mokytojo Adomo Brako paskatintas, įstojo į Kauno meno mokyklą, aktyviai dalyvavo lietuvių dailės gyvenime, intensyviai kūrė, buvo pripažintas geriausiu to meto marinistu. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje dailininkas pasitraukė iš Lietuvos, gyveno ir kūrė JAV.

Įspūdingų formatų Č.Janušo drobėse – jūra ir ją supantys vaizdingi gamtovaizdžiai, žemaitiškos ir aukštaitiškos sodybos, vaizdingi Lietuvos ir JAV vandens telkiniai.

Č.Janušo paveikslai, akvarelės – realistiniai, lyriškos nuotaikos, subtilaus kolorito. Dailininkas mėgo tapyti įdomesnio apšvietimo ir įvairesnių nuotaikų galimybes atveriančius vakaro, ūkanotos dienos, žiemos, rudens peizažus, audringą ar prieš naktį nurimusią jūrą; rinkdavosi saulėlydžio, saulėtekio, mėnesienos, mėnulio patekėjimo virš jūros momentus.

Paroda atidaroma trečiadienį, 17.30 val., P.Domšaičio galerijoje.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Jūra
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min