Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodoje - maldos ir smulkus mitologinis chuliganizmas

A.Miežio paveikslai.
Parodos organizatorių nuotr. / A.Miežio paveikslai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Tapybą mėgstantys kauniečiai kviečiami apžiūrėti tapytojo Andriaus Miežio kūrinių. Bendrovės „Ūkio banko investicinės grupės“ pirmo aukšto fojė (K.Donelaičio g. 60) eksponuojami menininko darbai iš ciklų „Maldos celės“ ir „Smulkus mitologinis chuliganizmas“.

„Kažkas yra pasakęs, kad meninė kūryba – tarsi apsėdimas. Panašiai man ir yra. Tiesiog pajuntu, kad atėjo momentas, kad tam tikras reginys ar skambesys nori ir turi realizuotis, – apie kūrybos procesus sako A.Miežis. – Menininkas kūrinius turi paleisti iš savo vidaus, atsikratyti jų, kad jie toliau gyventų viešai šiame pasaulyje“.

Dar pernai vasarą viename interviu A.Miežis atskleidė seniai brandintus savo kūrybinius planus. Vienas jų – pristatyti monochrominės, naudojant tik juodos ir baltos spalvų paletę, tapybos parodą. Įgyvendinti idėją iš dalies pavyko. A.Miežio cikle „Smulkus mitologinis chuliganizmas“ prikeliami vis dar gajūs lietuvių pasąmonėje prietarai, galima išvysti grotesko, religijos, šamanizmo, pagonybės ir kosmologijos elementų.

Ciklui „Maldos celės. Koncepciniai modeliai“ priskiriami darbai atskleidžia žmonių paslaptis ir svajones. „Šie paveikslai – vidinis pasaulis, atskiros celė, kuriose kiekvienas lieka pats su savimi.

Kiekvieno mūsų celė – vienetinė, netiražuojama. Visiškai skirtingas ir celių turinys: kaip ir mes žmonės, su skirtingomis vizijomis“, – apie kūrinius pasakojo menininkas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min