TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodoje – per pusdienį pamatyta Berlyno dvasia

Fotografas D.Stankevičius pateikia savo požiūrį į Berlyną.
D.Stankevičiaus nuotr. / Fotografas D.Stankevičius pateikia savo požiūrį į Berlyną.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Ką galima pamatyti užsienio šalies sostinėje, kurioje lankaisi tik pusdienį? Pasirodo tiek, kad net įmanoma surengti fotografijos parodą.

Pirmadienį, 18 val., Žaliakalnio funikulieriaus „F galerijoje“ atidaromos parodos „Sveiki atvykę į Berlyną“ autorius Donatas Stankevičius Vokietijos sostinėje Berlyne praleido lygiai pusdienį. Tačiau, regis, spėjo užčiuopti šio, vieno iš Europos metropolių, gyvenimo pulsą. „Vokiečiai garsėja tvarka ir švara. Todėl kartais savęs klausiame, kas gi įdomaus gali būti Vokietijoje, ar yra vietos urbanistiniams, situaciniams, kūrybos netikėtumams? Pasirodo – gali“, – taip apie jauno fotografijos menininko darbus teigia parodos Kaune rengėjai.

Mada ir stiliumi besidominčio D.Stankevičiaus fotografijos – lengvi prisilietimai prie vis dar kuriamo miesto, kuriame ant posovietinės pilkumos dedami naujo spalvingo gyvenimo pagrindai. Pagavęs, daiktiškosios fotografijos kampą, fotografas alsuoja vokišku požiūriu, kurio tikslas – atkurti kaip galima objektyvesnę tikrovę, siekant preciziško medžiagų, tekstūrų, spalvų perteikimo. Daiktiškame ir medžiaginiam D.Stankevičiaus „pagautame“ Berlyne dabartis vejasi reklaminį rytojų: senolė, sėdinti penktos klasės BMW, išdidžiai konkuruoja su naujuoju modeliu, gyvu tik fasadą puošiančioje reklamoje.

D.Stankevičiaus pamatyto miesto gatvėse dieną viešpataujantis vokiškas rimtumas ir tvarka susitinka su plakatuose ir afišose siūlomais naktiniais nuotykiais koncertų, teatrų, humoro, mados pasauliuose. Jo nuotraukose daug neoficialių Berlyno simbolių – sienų tapyba, aikštėse besifotografuojantys turistai ar velotaksi, kurie galbūt tipiškesni Azijos miestams nei Vokietijos sostinei.

Išskirtinis šios parodos bruožas – humoras, kuris, žvelgiant į nuotraukas, atrodo nesvetimas nei jų autoriui, nei patiems berlyniečiams. Jis „išlenda“ žvelgiant į prieškarinio Berlyno paminklus, kurių apsuptyje – statybų nameliai, kilnojami tualetai, išvydus ant suolelio sėdinčius ir diskutuojančius atsitiktinį praeivį ir mėlynai nusidažiusį gatvės artistą.

Apžiūrėti parodą „Sveiki atvykę į Berlyną“ bus galima iki vasario 21 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min