Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Partiečiai grūmoja Vilniaus merui

V.Navickas tikina, kad su juo bandoma susidoroti.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / V.Navickas tikina, kad su juo bandoma susidoroti.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Į viešumą iškilus garso įrašui, kuriame Vilniaus meras, konservatorius Vilius Navickas moko bendrapartietį, savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą daryti tyrimus, palankius valdančiajai koalicijai, partijoje kilo nauja iniciatyva išmesti merą iš partijos.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) Vilniaus sueigos taryba vakar vakare slaptu balsavimu palaikė jos nario Kęstučio Masiulio kreipimąsi į partijos Priežiūros komitetą, kuriuo rekomenduojama pašalinti V.Navicką iš partijos,siūlyti jam pasitraukti iš užimamų mero pareigų ir pasitraukti iš rinkimų sąrašo. Iš 23 tarybos narių už tokį pasiūlymą balsavo 19. Partijos lyderis, premjeras Andrius Kubilius taip pat laikosi pozicijos, kad V.Navicko elgesį turėtų svarstyti Priežiūros komitetas.

Praėjusią savaitę meras miesto tarybos posėdyje pasiūlė atleisti savivaldybės kontrolierių, tačiau nesulaukė pakankamai tarybos narių palaikymo ir klausimas nebuvo įtrauktas į posėdžio darbotvarkę. Š.Skučas teigė, kad V.Navicko nemalonę užsitraukė dėl išsakytos pozicijos apie itin brangias Balsių mokyklos statybas, taip pat dėl kontrolieriaus pristatytos Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties efektyvumo audito analizės, po kurios paaiškėjo, kad dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų vilniečiams galėjo brangti šiluma.

Perpildė kantrybės taurę

Mero noras atleisti kontrolierių neliko nepastebėtas kitų TS–LKD narių. Seimo narys K.Masiulis pasišovė visomis partijos įstatų numatomomis priemonėmis siekti, kad V.Navickas būtų pašalintas iš partijos.

„Lašas po lašo buvo perpildyta mano kantrybės taurė. Neigiamai vertinu, kaip buvo bandoma „prastumti“ šilumos tinklų nuomos sutarties bendrovei „Dalkia“ pratęsimą, nepaisant Viešųjų pirkimų komisijos ir Konkurencijos tarnybos paaiškinimų, nepaklusus bendram politiniam partijos sutarimui nepalaikyti šito projekto. Man nepriimtina ir kaip meras sprendžia „rubikoninių“ interesų klausimus. Ir pagaliau tai, kaip meras instruktuoja kontrolierių: „tu manęs nekontroliuok, kontroliuok opoziciją“, – aiškino K.Masiulis.

Kitas parlamentaras, TS–LKD Vilniaus miesto skyrių sueigos pirmininkas Mantas Adomėnas įsitikinęs, kad Š.Skučas pademonstravo tvirtą pilietinę laikyseną, parodydamas, jog pareiga yra aukščiau už partinę priklausomybę. „Bandymai daryti vienokį ar kitokį politinį spaudimą savo pareigas vykdantiems pareigūnams, ypač tiems, kurie susiję su skaidrumo ir korupcijos vertinimu, yra neatleistini. Tikrai labai rimtai kyla klausimas dėl V.Navicko galimybės likti mūsų partijoje, jeigu dabar nuskambėję faktai pasitvirtins“, – kalbėjo M.Adomėnas.

Tarsis visa frakcija

Kur kas atsargiau V.Navicko veiksmus ir galimybę pašalinti jį iš partijos vertina TS–LKD frakcijos Vilniaus miesto taryboje seniūnas Raimundas Alekna. Jis kalbėjo, kad dar tarsis su frakcija, ar bandyti versti V.Navicką iš sostinės vadovo kėdės.

Pats meras teigė, kad savivaldybės kontrolierius nuolat pažeisdavo darbo drausmę, buvo įspėtas dėl nekompetentingai atliekamo darbo, daugybės pažeidimų. Tačiau užuot taisęs savo klaidas, Š.Skučas esą įvėlė į politinę diskusiją ir miesto tarybą, ir partiją. „Jis, mano požiūriu, asmenines problemas perkėlė į politinį lygį ir primetė diskusijas, kurios visiškai nereikalingos. Tiesiog tokiais būdais bandoma susidoroti su manimi“, – įsitikinęs V.Navickas.

Svarstymų šalinti V.Navicką iš TS–LKD būta ir anksčiau. Bendrapartiečių nepasitenkinimą sukėlė mero išduotas leidimą Vilniuje surengti seksualinių mažumų eitynes ir nenoras paklusti partijos prezidiumo rekomendacijai nepalaikyti šilumos ūkio nuomos sutarties su „Dalkia“ pratęsimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min