Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2012 07 26

Partija „Drąsos Kelias“ jungtiniame rinkimų saraše nedalyvaus

Trečiadienį vakare Seime įvyko tradicinis Apskritojo stalo susirinkimas, kuriame dalyvavo visuomeninio judėjimo „Už teisingumą“, parlamentinės grupės „Už teisingumą Lietuvoje“ bei nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ atstovai.
Garliavoje
Garliavoje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Apskritasis stalas konstatavo, kad jo iniciatyva kurti vieningą nacionalinį antiklaninių politinių jėgų rinkimų sąrašą susilaukia plataus Lietuvos visuomenės palaikymo. Tačiau po pastarąją savaitę vykusių konsultacijų su partijos „Drąsos kelias“ vadovybe, galutinai paaiškėjo, jog ji apsisprendė rinkimuose į Seimą dalyvauti atskiru partiniu sąrašu.

Nors daugelis Apskritojo stalo dalyvių apgailestavo, kad „Drąsos kelias“ yra nepasirengęs kurti vieną nacionalinę alternatyvą ir dalyvauti koaliciniame sąraše, jungiančiame ir visuomeninių judėjimų atstovus, Apskritasis stalas ir toliau rems vieno Seimo rinkimų sąrašo, bendradarbiaujančio su judėjimu „Už teisingumą“ sukūrimo iniciatyvą. Ateitis parodys, ar kai kurios grupės, dalyvaujančios „Drąsos kelio“ projekte ir siekiančios, rinkimuose dalyvauti atskiru partiniu sąrašu, po rinkimų nesiglaus po kai kurių sisteminių partijų, rėmusių „Garliavos šturmą“, sparnu, rašoma pranešime spaudai.

Visuomeninių judėjimų atstovai dalyvaus Nacionalinio susivienijimo, kurį įsteigė trys politinės partijos Lietuvos centro partija, Lietuvos socialdemokratų sąjunga ir tautininkų sąjunga, telkiamame sąraše. Prie šios iniciatyvos jungiasi ir Algimanto Matulevičiaus vadovaujama Tautos vienybės sąjunga. Apskritasis stalas svarstė tiek jungtinio rinkimų sąrašo paskelbimo artimiausias datas, tiek ir kitus organizacinius klausimus, tarp jų ir būsimosios Vyriausybės formavimo perspektyvas.

Apskritasis stalas konsultavosi ir su Dariaus Kuolio vadovaujama grupe. Paaiškėjo, kad ši grupė, steigdama neformalią politinę partiją, vis dėlto neketina kurti dar vieno rinkimų į Seimą sąrašo ir kad ji toliau visais svarbiausiais klausimais bendradarbiaus tiek su visu Apskrituoju stalu, tiek su Nacionaliniu susivienijimu „Už Lietuvą Lietuvoje“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius