Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 18d. 09:52 , Atnaujinta: 2021 spalio 18d. 10:42

Partiją kuriantis Saulius Skvernelis: esame tautinių pažiūrų

Pirmadienį opozicinė Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pranešė kurianti partiją. Frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis tikisi, kad partiją pavyks įsteigti kitų metų pradžioje ir dalyvauti 2023-iųjų savivaldos rinkimuose. Politinė jėga, pasak jo, puoselės tautiškumą, orientuosis į centro kairę.

„Mūsų bus išskirtinis dalykas, kad visgi mes akcentuojamės į kairios pakraipos socialinę-ekonominę politiką, bet kalbant apie vertybinius pagrindus, apie valstybę, apie valstybės pagrindinius atributus, konstitucinius elementus, esame tautinių pažiūrų, nacionalinės valstybės šalininkai“, – pirmadienį Seime žurnalistams komentavo S.Skvernelis.

Komentarai:

Jis kartu su bendražygiais rugsėjį paliko opozicijoje veikiančią Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją Seime ir įkūrė naują.

Kurti partiją, pasak S.Skvernelio, paskatino žmonės regionuose.

„Po frakcijos sukūrimo <...> buvo tikrai daug pozityvių reakcijų ir daug iniciatyvų iš įvairių Lietuvos vietų, miestų, miestelių, kaimų, kad ženkite ir kitą žingsnį, nes frakcijos įkūrimas yra viena.

Bet kalbant apie savo tikslų ir norų įgyvendinimą, aktyvios visuomenės būrimą, reikalinga politinė jėga. Ta iniciatyva iš apačios yra pakankamai didelė“, – komentavo politikas.

Teigia, kad surinkti 2 tūkst. steigėjų – iššūkis

Prie naujos partijos, jo įsitikinimu, galėtų jungtis ir kai kurie politikai visoje Lietuvoje ir nebūtinai „valstiečių“ atstovai.

„Tikėtina, kad gali būti iš įvairiausių skyrių žmonių, kurie norės kartu jungtis ir ateis pas mus“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Norint įsteigti partiją Lietuvoje, reikia 2 tūkst. steigėjų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Sauliaus Skvernelio pasisakymas apie naujos partijos kūrimą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Sauliaus Skvernelio pasisakymas apie naujos partijos kūrimą

„Tai yra iššūkis surinkti 2 tūkst. steigėjų. Norisi, kad jie visi būtų aktyvūs žmonės, nebūtų anketos popierinės“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Jis reiškė viltį, kad partiją pavyks sukurti kitų metų pradžioje:

„Aš manau, kad tikrai ne šiais metais, o <...> kitų metų pradžioje.“

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“ dabar, pasak S.Skvernelio, turi 13 steigėjų. Visi – frakcijos nariai.

„Jeigu partija bus įsteigta, pirmi rinkimai, kuriuose ji dalyvaus, bus savivaldybių rinkimai“, – kalbėjo politikas.

Neatmeta galimybės vėl būti premjeru

Kalbėdamas apie vėlesnius – prezidento ir Seimo – rinkimus, S.Skvernelis teigė, jog prezidento rinkimuose nekandidatuos, bet vylėsi, jog Seimo rinkimai partijai bus sėkmingi.

S.Skvernelis neatmetė galimybės būti premjeru:

„Čia yra jau kitos dėlionės, kas būtų jeigu būtų. Aišku, pakartoti istoriją visą laiką sunku, nors dabar patirtys, kurios buvo per ketverius metus ir klaidos, kurios buvo padarytos, visko gali būti. O kaip bus, nuspręs rinkėjai.“

Įsikūrusi partija, pasak jo, sieks kalbėtis su visomis politinėmis jėgomis.

Tikrai neturime išankstinių nusistatymų, su kuo niekada negalime nei kalbėtis, nei bendrauti.

„Mes buriame centro kairės politinę partiją ir iš tiesų galime kalbėtis, ir reikia kalbėtis, su visomis politinėmis jėgomis. Ypač šiandien, kada matome labai suskaldytą, poliarizuotą visuomenę, atskirus kraštutinumus.

Tikrai neturime išankstinių nusistatymų, su kuo niekada negalime nei kalbėtis, nei bendrauti“, – kalbėjo Seimo narys.

Steigiamos partijos logotipas:

Steigiama partija, jo teigimu, gali pritraukti centro ir centro kairės rinkėjų balsus, taip pat – neapsisprendusių.

Sako, kad yra didelis susidomėjimas

Žmonės, pasak vieno iš partijos steigėjų parlamentaro Luko Savicko, buvo labai susidomėję naujos Demokratų frakcijos įkūrimu ir perspektyvomis.

„Mes tikrai matome didelį susidomėjimą nuo pat frakcijos paskelbimo apie tai, kokia yra tolesnė perspektyva. Į tai įsiklausydami ir paskelbėme šiandieną <...> kvietimą norintiems žmonėms registruotis“, – komentavo politikas.

Naujai steigiama partija, pasak jo, sieks stiprinti šeimos politiką, ekonominiais ir socialiniais klausimais orientuosis į centro kairę.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lukas Savickas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lukas Savickas

„Tai yra politinė jėga, kuri socialiniais, ekonominiais klausimais labai aiškiai laikosi kairiosios krypties. Valstybės vaidmuo turi būti didesnis“, – teigė L.Savickas ir kaip teigiamą pavyzdį pateikė praėjusios Vyriausybės vaiko pinigų iniciatyvą.

Pasak Seimo nario, normalu, kad steigiama partija dar neturi resursų, kokius turi jau veikiančios partijos:

„Mes negalime turėti infrastruktūros, kurią turi esamos partijos. Tačiau mes to ir kviečiame norinčius jungtis, kurie akivaizdžiai mato, kad tos vertybės, apie kurias mes kalbame, konkretūs darbai, kuriuos mes komunikuojame, yra tie, su kuriais jie mato tapatumą ir nori prie jų prisidėti.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min