Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VRK pirmininkas: dotacijas partijoms nustato rinkėjai (papildyta 15 val.)

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Seimo rinkimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį dešimčiai politinių partijų paskirstė 2,749 mln. litų antrojo 2010-ųjų pusmečio dotacijų iš valstybės biudžeto. Nuo 2000-ųjų partijoms iš šalies iždo skiriamų pinigų suma jau pasiekė 70 mln. Lt.

Partijoms skirtos sumos nepasikeitė nuo pirmojo pusmečio.

„Malonu negirdėti, kad partijos būtų prisidirbusios“, – komentavo VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Mat partijoms gali būti neskiriama dotacija iš biudžeto, jeigu jos savo veikla šiurkščiai pažeidė įstatymus.

„Malonu negirdėti, kad partijos būtų prisidirbusios“, – komentavo VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.Daugiausia – 679 tūkst. litų – biudžeto lėšų skirta valdančiajai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, šiuo metu turinčiai daugiausia vietų Seime. Socialdemokratų partijai teko 447 tūkst. litų, partijai „Tvarka ir teisingumas“  – 377 tūkst. litų, Tautos prisikėlimo partijai – 245 tūkst. litų, Liberalų ir centro sąjungai – 237 tūkst. litų, Liberalų sąjūdžiui – 176 tūkst. litų. Valstiečių liaudininkų sąjungai atiteks 159 tūkst. litų, Darbo partijai – 148 tūkst. litų, Naujajai sąjungai – 120 tūkst. litų.

„Rinkėjams galbūt gaila biudžeto pinigų, bet tai, kad partijos yra atsargios ir laikosi finansinės drausmės, laikosi Politinių partinių ir politinių kampanijų finansavimo įstatymo reikalavimų, tai yra labai svarbu“, – po VRK posėdžio žurnalistams sakė Z.Vaigauskas.

Iš viso jau išmokėti beveik 69 mln. Lt

Bendra dotacijų suma nustatoma valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu. VRK šią sumą padalina politinėms partijoms, gavusioms ne mažiau kaip 3 proc. rinkėjų balsų per pastaruosius Seimo ir savivaldybių rinkimus. Konkreti suma konkrečiai partijai skiriama proporcingai jos gautų balsų skaičiui. Rugsėjo 15 dieną įsigaliojus naujos redakcijos Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymui, bus atsižvelgiama ir į rinkėjų balsų, partijų gautus per rinkimus į Europos Parlamentą, skaičių.

Šiemet numatyta politinėms partijoms iš viso skirti 5,498 mln. litų. Pirmą kartą valstybės biudžeto dotacijos politinėms partijoms skirtos 2000 metais. Tuomet paskirstyta mažiau nei milijonas – 980 tūkst. Lt. Pati mažiausia suma skirta 2001 metais – 524 tūkst. Lt. Daugiausiai pinigų iš valstybės biudžeto partijos gavo 2008 metais – 20 mln. Lt.

Iki šiol partijoms nuo 2000-ųjų išmokėta 68 880 000 litų. Anot Z.Vaigausko, vienas rinkėjas sušelpia partijas vidutiniškai 2 Lt per metus. Tai, kokios sumos nusipelnė partija, rinkėjai nustato per rinkimus. „Kai rinkėjas meta balsavimo biuletenį už partijos iškeltą kandidatą ar už partiją, jis iš esmės pasako, kad tos partijos, kurios perlips 3 proc. barjerą, gaus tuos vidutiniškai 2 Lt“,  – kalbėjo VRK vadovas. 

Pasak Z.Vaigausko, partijoms mokamų pinigų sumos skiriamos pagal specialų koeficientą. Sunkmečiu jo vertė gerokai nukritusi – nesiekia nė lito.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min