Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Partijos raginamos teikti narių sąrašus, kol kas tai padarė 13 partijų

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai
Šaltinis: BNS
0
A A

Teisingumo ministerija ragina politines partijas teikti narių sąrašus – įstatymas įpareigoja jas tai padaryti kiekvienais metais iki kovo 1-osios ir iki spalio 1 dienos.

Iki antradienio sąrašus ministerijai pateikė 13 partijų, pranešė ministerija.

Jei partija sąrašo nepateikia iki kovo 1 dienos ar pagal pateiktą sąrašą bus nustatyta, kad jame yra mažiau nei 1 tūkst. narių, ji negali pretenduoti į iš valstybės biudžeto skiriamus asignavimus ir dalyvauti rinkimuose.

Politinių partijų narių sąrašai teikiami ir tikrinami elektroniniu būdu per Politinių partijų narių sąrašų informacinę sistemą. Politinės partijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo, pasirašęs sąrašą elektroniniu parašu, jį turi pateikti prisijungęs prie informacinės sistemos per epaslaugos.lt portalą. Pateikto sąrašo duomenys automatiniu būdu sutikrinami su kitų partijų narių sąrašais ir Gyventojų registro ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenimis, patikrinama, ar partijų nariai yra pilnamečiai, ar jų duomenys nesikartoja kitų partijų sąrašuose.

Politinių partijų įstatymas numato, kad partijoje kol kas, t.y. iki 2015 metų pabaigos, turi būti ne mažiau kaip 1 tūkst. narių. Nuo 2015 metų gruodžio 14 dienos partijos privalės turėti ne mažiau kaip 2 tūkst. narių.

Partijos narių sumažėjus daugiau nei įstatymų leidžiamas minimumas, partija likviduojama Civilinio kodekso nustatyta tvarka, jeigu ji pati per 6 mėnesius po tokio sumažėjimo nenutaria partijos reorganizuoti ar pertvarkyti.

Šiuo metu Lietuvoje yra registruotos 41 partija (4 iš jų yra pradėta likvidavimo procedūra), kurių bendras narių skaičius siekia daugiau kaip 115 tūkstančių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min