Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Partijos ruošiasi savivaldos rinkimams

R.Alekna: „Mane partijos kolegos žino dėl darbų, o ne dėl antpečių ar pareigų“.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / R.Alekna: „Mane partijos kolegos pažįsta dėl darbų, o ne dėl antpečių ar pareigų.“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus konservatoriai jau turi lyderį, kitąmet vesiantį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partiją į savivaldos rinkimus. Juo tapo dabartinis Vilniaus miesto tarybos narys, premjero patarėjas Raimundas Alekna.

TS-LKD Vilniaus miesto skyrių konferencijoje R.Alekna surinko 257 balsus, jo oponentas Vytautas Sadauskas – 85.

Būsimojo sąrašo lyderis teigė, kad kol kas pasiruošimas rinkimams tik prasideda, partijos programa dar rašoma. Paklaustas, kokių mato dabartinio mero klaidų, R.Alekna kritikuoti Viliaus Navicko nebuvo linkęs.

„Aš nežiūriu į mero instituciją kaip į atskirtą nuo valdančiosios daugumos. Pasirašėme koalicinę sutartį ir dabar stengiamės realizuoti mūsų partijos programos nuostatas. Ir, turiu pastebėti, nors programa ne visada rašoma atsižvelgiant į realias savivaldos galias, mums pavyko įgyvendinti net apie 80 proc. programos, – kalbėjo R.Alekna. – Gyvenimas kelia vis naujų reikalavimų, todėl šiandienės problemos neretai užgožia jau padarytus darbus.“

R.Aleknos manymu, tai, kad šiuo metu yra Vilniaus miesto tarybos narys, renkant naująjį partijos rinkimų sąrašo lyderį, jam labiau pakenkė negu padėjo. Darbas premjero Andriaus Kubiliaus patarėju esą  taip pat nebuvęs lemiamas sprendžiant, kas turi tapti sąrašo lyderiu. „Esantys valdžioje visada sulaukia daugiau kritikos negu joje nesantys. Laimėti daugiau partijos narių balsų man padėjo greičiausia tai, kad seniai priklausau TS-LKD, aktyviai bendrauju su visais partijos nariais, dvi kadencijas buvau Naujamiesčio skyriaus pirmininkas. Mane partijos kolegos pažįsta dėl šitų darbų, o ne dėl antpečių ar pareigų“, – įsitikinęs R.Alekna.

V.Navickas nenusimena

Vilniaus meras V.Navickas teigė nenusimenantis, kad nebuvo išrinktas TS-LKD Vilniaus sąrašo lyderiu prieš kitų metų savivaldybių tarybų rinkimus. Priešingai, V.Navickas tikino įžvelgiąs net naudos. „Aš galėsiu dirbti tik miestui, o ne rinkimams“, – teigė dabartinis sostinės vadovas.

2007 m. į rinkimus Vilniaus konservatorius vedė dabartinis Seimo narys Kęstutis Masiulis. V.Navickas sąraše buvo tik septintas.

Bruzda ir kitos partijos

Liberalų sąjūdis jau prieš metus yra patvirtinęs, kad jų sąrašo lyderis bus dabartinis miesto tarybos narys Arūnas Štaras. Tačiau, A.Štaro teigimu, vėlyvą rudenį ar žiemos pradžioje bus tvirtinamas visas dalyvausiančių rinkimuose partijos atstovų sąrašas, tuomet dar kartą bus tvirtinamas ir sąrašo lyderis.

Artimiausiu metu pirmąjį sąrašo penketuką turėtų patvirtinti partija „Tvarka ir teisingumas“. Kol kas neatskleidžiama, ar šiuo metu frakcijos Vilniaus mieste vadovas Gediminas Rudžionis bus ir sąrašo lyderis prieš 2011 metų rinkimus.

Lietuvos socialdemokratų partijos Vilniaus skyrius savo sąrašą ketina suformuoti spalio mėnesį, tuomet paaiškės ir sąrašo lyderis. Kol kas partijos atstovai teigia, kad per anksti spėlioti, kas galėtų tapti vedliu.

Liberalų ir centro sąjunga rengtis rinkimams ketina pradėti liepos mėnesį. Partijos Vilniaus skyriuje neoficialiai kalbama, kad sąrašo lyderiu taps partijos vadovas Gintautas Babravičius. Taip pat teigiama, jog daug diskusijų sukels kitos pirmo dešimtuko vietos.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija sąrašo lyderį rinks rudens pradžioje. Sąrašą, anot šios partijos frakcijos Vilniaus miesto taryboje atstovo Jaroslavo Kaminskio, formuoti ketinama vėliau, nes į jį patenka įvairių visuomeninių organizacijų atstovai, tad derinimas trunka gana ilgai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min