Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Partijų vėliavnešiai ruošiasi savivaldos rinkimams

Dabar Vilniuje koncentruota didelė dalis šalies ekonomikos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Partijų sąrašų lyderiai savivaldos rinkimuose į Vilniaus tarybą jau aiškūs, tačiau jie atsargiai vertina galimybę tapti sostinės meru.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Iki savivaldos rinkimų likus lygiai keturiems mėnesiams politinės partijos vis intensyviau jiems ruošiasi. Nors kandidatų į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą sąrašai dar nėra paskelbti, jau aišku, kas ves pagrindines partijas į rinkimus. Pirmieji sąrašų numeriai tampa ir realiausiais pretendentais į merus, nors nė vienas politikas dar garsiai nesvajoja apie sostinės vadovo kėdę.

Pasak šiuo metu vicemeru dirbančio socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus lyderio Romo Adomavičiaus, kalbėti apie galimybę po rinkimų tapti meru yra dar labai per anksti, nors partijos sąrašo viršuje Vilniuje bus būtent jis.

„Aš esu realistas, stengiuosi spręsti turėdamas faktus. O faktas yra vienas: kiek frakcijoje bus narių, tiek galimybių ir turėsime suburti koaliciją. Šiandien bet koks pasakymas būtų avantiūra“, – spėlioti nenorėjo R.Adomavičius.

Panašiai kalbėjo kitas vicemeras Liberalų ir centro sąjungos vadovas Gintautas Babravičius. „Viskas bus aišku tik po rinkimų, o dabar tik ponas Dievas gali pasakyti, kaip kas bus, o visi kiti gali tik spėlioti. Bandymai nuspėti, kas galėtų tapti meru, atrodo kaip dar nesumedžioto jaučio odos dalybos“, – sakė jis.

Į merus po rinkimų greičiausiai pretenduos ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo lyderis Raimundas Alekna, kuris gali padirbėti meru dar šioje kadencijoje, mat laikomas realiausiu kandidatu pakeisti dabartinį merą Vilių Navicką.

Taikosi europarlamentarai

Į merus taikosi ir du europarlamentarai – „tvarkietis“ Juozas Imbrasas ir Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas. Abu pasiryžę jų partijoms laimėjus rinkimus atsisakyti europarlamentaro mandato ir įsitaisyti Vilniaus mero kėdėje. Apie norą vadovauti sostinei yra pareiškę ir Lietuvos liaudies partijos lyderė Kazimira Danutė Prunskienė bei Naujosios sąjungos vadovas Artūras Paulauskas.

Su partijomis konkuruoti ketina ir nepartiniai kandidatai. Vienu jų gali tapti tarp pretendentų į sostinės vadovus dažnai minimas buvęs meras Artūras Zuokas. Jis kol kas neatskleidžia, ar  dalyvaus rinkimuose, tačiau neslepia apie tai galvojąs. „Girdžiu tam tikrą raginimą iš žmonių – vilniečių, kauniečių, kurie siūlo tam tikrą pagalbą, norėtų, kad aš dalyvaučiau rinkimuose ir burčiau komandą“, – teigė A.Zuokas, leisdamas suprasti, kad gali kandidatuoti ir Kaune.

Visų rinkimų sąrašų dalyvių ir jų numerių partijos kol kas neatskleidžia. Žadama tai padaryti iki gruodžio.

Politinės partijos ir patys save iškėlę kandidatai prašymus įregistruoti juos kaip savarankiškus politinės kampanijos dalyvius galės teikti nuo lapkričio 3 dienos. Nuo gruodžio 24-osios prasidės pareiškinių dokumentų teikimas ir truks lygiai mėnesį – iki 2011 m. sausio 24 d.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min