Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 17d. 13:35

Partines pareigas palikęs T.Tomilinas: „Partija jungia žmones, ne šaškių figūras“

Tomas Tomilinas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Tomas Tomilinas
Į konfliktą su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu įsivėlęs partietis Tomas Tomilinas šeštadienį atsistatydino iš pirmininko pavaduotojo pareigų, paraginęs siekti demokratijos partijos viduje.

„Kaip partijos valdybos narys galbūt padariau klaidų ir esu atsakingas prieš jus. Nuoširdžiai atsiprašau visų, ką vargina šitas konfliktas“, – partijos suvažiavime Naisiuose sakė T.Tomilinas.

„Priimkite, prašau, šį pareiškimą kaip mano atsistatydinimą iš valdybos. Ačiū už pasitikėjimą“, – pridūrė jis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba prieš mėnesį pasiūlė T.Tomilinui pasitraukti iš šių pareigų, kai jis pateikimo stadijoje balsavo už įstatymo projektą, įteisinantį lyčiai neutralią partnerystę.

Po šio balsavimo R.Karbauskis pareiškė, jog politikas išdavė partijos vertybes.

T.Tomilinas suvažiavime tvirtino tikintis, kad nuomonių įvairovė, aštri diskusija yra kelias į geresnius sprendimus. Jis taip pat tvirtino, kad R.Karbauskis tik pasinaudojo Seimo balsavimu dėl partnerystės, kad susidorotų su neįtikusiu partiečiu.

Politikas taip pat apgailestavo, kad partijos vertybių išdavimu apkaltintas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius nebuvo pakviestas į suvažiavimą, ir savo ruožtu paragino po savaitės atvykti į Demokratijos forumą Anykščiuose. Ten V.Sinkevičius skaitys pranešimą.

„Kviečiu visus, partijos nedidelio žaliojo sparno atstovus, didelės konservatyviosios stovyklos atstovus, (...) taip pat nepartinius profesionalus – kairesnius, liberalesnius“, – sakė T.Tomilinas.

„Partija jungia žmones, o ne šaškių figūras. Mus vienija bendros vertybes, bet mes turime teisę diskutuoti dėl jų įgyvendinimo būdų“, – pridūrė jis.

Politikas taip pat reiškė abejones, kiek nuoširdus yra „valstiečių“ palaikymas ekspremjerui Sauliui Skverneliui, kaltino partijos vadovybę ilgametės partietės Rimos Baškienės „spaudimu ir išstūminėjimu“, susidorojimu su buvusia sąjungininke Virginija Vingriene.

T.Tomilinas tvirtino padėjęs R.Karbauskiui, kai jis „buvo populiarus ir kada dar buvo visai niekam nežinomas“.

„XXI amžiuje mūsų partijos pirmininkas keitėsi tik vieną kartą prieš 12 metų. Tai, beje, vyko Anykščiuose, kur pernai laimėjau rinkimus“, – kalbėjo jis.

„Tada, 2009 metais, buvo didelė, didelė drama mūsų partijoje, jaunas partijos vicepirmininkas maištavo prieš solidžios, labai daug ministrų, labai daug Seimo narių turinčios partijos vadovę, Kazimirą Danutę Prunskienę. Jis buvo nušvilptas suvažiavime, jį buvo bandoma užčiaupti, kvailinti“, – tvirtino T.Tomilinas.

„Tada jis išėjo iš partijos ir buvo vadinamas kuluaruose išdaviku. Atspėkit, koks jo vardas? Kas buvo tas maištaujantis vicepirmininkas? Aš jį rėmiau. Jo vardas – Ramūnas Karbauskis. Kas nutiko vėliau, jūs puikiai žinote“, – sakė jis.

T.Tomilinas žada nesitraukti iš partijos ir toliau joje siekti demokratijos.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi didžiausią opozicinę frakciją Seime iš 32 narių, šeši partijos politikai dirba savivaldybių merais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min