Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paryžiaus Apeliacinis teismas atmetė Kaliningrado pretenzijas Lietuvai

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakare Paryžiaus Apeliacinis teismas paskelbė sprendimą palikti galioti Paryžiaus tarptautinio arbitražo teismo sprendimą, kuriuo buvo atmestos Kaliningrado srities pretenzijos Lietuvai.

Kaliningrado sritis tarptautinio arbitražo teismui buvo apskundusi Lietuvos teismo sprendimą leisti iš varžytinių parduoti Kaliningrado sričiai priklausiusį pastatą Antakalnyje ir jame buvusį nekilnojamąjį turtą. Lietuvos naudai taip pat priteista 150 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų.

„Šis teismo sprendimas įsiteisėjo iš karto. Kitaip tariant, teismas pasakė, kad Lietuva elgėsi teisingai ir toliau privalo padėti srities kreditoriams surasti sričiai priklausantį turtą, jį išvaržyti, o gautas lėšas perduoti“, – sakė vienas iš Lietuvą Paryžiaus Apeliaciniame teisme atstovavusių advokatų „NORDIA BAUBLYS & Partners“ advokatų kontoros partneris Kęstutis Švirinas.

2006 metų rudenį Lietuvos antstoliai pardavė Kaliningrado srities administracijai priklausantį pastatą Vilniuje, o netrukus buvo parduotas ir pastate esantis kilnojamasis turtas. Be to, 2007 metų pavasarį visoms Lietuvos sienas ir transportą kontroliuojančioms valstybės institucijoms bei šalies komerciniams bankams buvo įteiktas antstolių reikalavimas nedelsiant  sulaikyti ir areštuoti visą į Lietuvą patenkantį Kaliningrado srities turtą – automobilius, lėktuvus, pinigus sąskaitose ir kitą kilnojamąjį turtą.

Lietuva jau ne pirma šalis, kurioje yra pradėta Kaliningrado sričiai priklausančio turto paieška ir pardavimas iš varžytinių. 2009 m. 17 d. Varšuvos apygardos teismas taip pat leido Lenkijos teritorijoje vykdyti Londono arbitražinio teismo sprendimą dėl Kaliningrado srities administracijos daugiau kaip 70 mln. litų siekiančios skolos išieškojimo bendrovės „Duke Investment Limited“ naudai.

Ši daugiau kaip 70 mln. litų siekianti skola susidarė po to, kai 1998 metų pavasarį Kaliningrado sritis gavo daugiau kaip 10 mln. JAV dolerių vertės kreditą iš Vokietijos banko „Dresdner Bank AG“ paukštienos fabrikui „Baltpticeprom“ modernizuoti. Deja, Kaliningrado srities administracija nevykdė įsipareigojimų – per penkerius metus vos kartą bankui buvo pervesta nedidelė suma.

Po nesėkmingų bandymų atgauti savo pinigus, „Dresdner Bank AG“ kreipėsi į skolų išieškojimo bendrovę „Duke Investment Limited“, kuri perėmė kreditoriaus teises iš banko. Netrukus bendrovė kreipėsi į Londono arbitražinį teismą ir procesą laimėjo. Vėliau šis sprendimas buvo įteisintas Lietuvoje, dar po poros metų – Lenkijoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min