TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaka be galo: Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimą Seimas spręs po rinkimų į Europos Parlamentą

Viktoras Uspaskichas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas ketvirtadienį iki gegužės 30 dienos pratęsė laikinosios komisijos, kuri nagrinėja teismo įžeidimu įtariamo Darbo partijos dvasinio lyderio Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimą, darbą. Dėl to užvirė aršios diskusijos, kurių metu opozicija gėdino į „darbiečių“ pusę stojusius socialdemokratus, kad šie parsiduoda už paramą prezidento posto siekiančiam Zigmantui Balčyčiui.

V.Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimas yra vilkinamas mėnesių mėnesiais. Pradžioje Seimo pirmininkė, ištikima V.Uspaskicho bendražygė Loreta Graužinienė rasdavo priežasčių neįtraukti šio klausimo į darbotvarkę. Galiausiai sukūrus komisiją estafetę iš L.Graužinienės perėmė laikinosios komisijos pirmininkas Petras Gražulis – jis daugeliui institucijų išsiuntinėjo paklausimus, niekuo nesusijusius su laikinosios komisijos sprendžiamu klausimu.

P.Gražulis aiškino, kad komisija nėra gavusi visų atsakymų, todėl negali užbaigti darbo.

Ketvirtadienio posėdyje V.Uspaskichas teigė nenorintis, kad kažkas pagalvotų, jog jis „slepiasi už Seimo stogo“.

Nesąžiningas yra tamsus žmogus, ne blogas, ar geras, o tamsus. Siūlau sužinoti visas aplinkybes, o tada prabalsuoti.

„Bet noriu paaiškinti paprastą dalyką – reikia išsiaiškinti visas aplinkybes. Ačiū komisijos pirmininkui, kad jis suformulavo klausimus, atsakymai dar negauti. Noriu jums kaip rusas paaiškinti lietuviško žodžio „sąžiningas“ reikšmę. Sąžiningas – su sąžine, su žinia, reiškia, žinoti visą informaciją. Jūs galite prabalsuoti nesąžiningai, neturėdami atsakymo. Nesąžiningas yra tamsus žmogus, ne blogas, ar geras, o tamsus. Siūlau sužinoti visas aplinkybes, o tada prabalsuoti“, – samprotavo V.Uspaskichas.

„Lietuviškai prabalsuoti, reiškia, balsuoti pro šalį“, – replikavo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Jis pridūrė, kad daugelis Seimo narių žino, jog dalyvauti diskusijoje, kai sprendžiamas asmeniškai parlamentarą liečiantis klausimas, negalima.

„Tai yra bandymas pasislėpti nuo teisingumo. Tam yra įvairūs būdai, tam kuriamos ir priedangos organizacijos. Tenka konstatuoti, kad Seimas yra tapęs V.Uspaskicho priedangos organizacija, o lyderiai šios organizacijos kūrime, deja, yra socialdemokratai. Liūdna matyti, kaip žemai nuleista kartelė Lietuvos politinėje kultūroje. Kaip silpnai turi jaustis Z.Balčytis, kuris į tai eina“, – kalbėjo politikas.

„Gaila socialdemokratų. Ar ne per daug jie aukoja savo garbės ir civilizuotos partijos požymių, elgdamiesi taip dėl slaptų įsipareigojimų pratęsti šį klausimą iki EP rinkimų? Už tai dabar bus maksimali parama socialdemokratų kandidatui“, – jam antrino konservatorius Jurgis Razma.

E.Gentvilas: vardan trumpalaikių interesų apgaunate save

Liberalų sąjūdžiui priklausantis Eugenijus Gentvilas taip pat piktinosi socialdemokratų elgesiu.

Nuo gruodžio tampomės su šiuo kausimu, kaip šuva su kaulu.

„Nuo gruodžio tampomės su šiuo kausimu, kaip šuva su kaulu. Ar jūs nematote, ką darote, saugodami imunitetą? Neapsaugosite, nes jeigu V.Uspaskichas pateks į EP, imunitetas bus panaikintas. Vardan trumpalaikių interesų apgaunate save, su jumis apie moralinius principus kalbėti nesinori“, – sakė jis.

Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys jam atsakė, kad EP už pasisakymus ir nuomones teisinio parlamentaro imuniteto dažniausiai nepanaikina.

Jis priminė konservatoriaus Manto Adomėno atvejį, kai dėl jo pareiškimo, kad Konstitucinis Teismas yra chunta, nebuvo pradėtas joks tyrimas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min