Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 25d. 12:25

Pasaulinę turizmo dieną kauniečiai pradėjo švęsti stebėdami gervių skrydį

Gervių stebėjimo bokštelis
„Mūsų odisėjos“ nuotr. / Gervių stebėjimo bokštelis

Nors Pasaulinė turizmo diena pažymima rugsėjo 27-ąją, kauniečiai ją švęsti pradėjo anksčiau. Turizmo agentūra „Mūsų odisėja“ ir Kauno savivaldybė gyventojus pakvietė į ekskursiją „Gervių šokis nakčia“.

Penktadienį po pietų turizmo įmonių atstovai, gidai, aktyviausi keliautojai išvyko su savivaldybės skirtu autobusu į gamtinę ekskursiją, skirtą Pasaulinei turizmo dienai. Ekskursantai pajudėjo  link Lekėčių, kur yra įsikūręs miško muziejus. Šiame muziejuje ne tik karaliauja paukščiai, bet draugiškai šalia gyvena meška, vilkas, barsukas, briedis, šerniukai ir kiti gyvūnai.

Muziejuje gidė Laima papasakojo apie sakų surinkimo technologijas ir parodė šimto metų senumo nusakinimo rieves medžio kamiene, paaiškino kuo skiriasi varna, kuosa ir kovarnis, kalbėjo apie Novaraisčio ornitologinį draustinį ir leido pasiklausyti paukščių balsų choro, pasakojo apie gervių įpročius, charakterį, meilės šokius, parodė storiausią Lietuvos eglę bei didžiausią medžio auglį, senovinį urėdo darbo stalą su kėde.

Iš muziejaus visi siauru miško keliuku nuvažiavo prie šaltinio, kuris garsėja savo krištoliniu vandeniu ir, kaip sako liaudis, „jo vanduo ružavina skruostus ir gerina regėjimą, nes nuo akių nuima miglą“.

Važiuodami keliautojai stabtelėjo prie medinės Lekėčių bažnytėlės, kurios lentas dailiai sudėliojo liaudies architektas, kurio vardas šiandien nežinomas.

Toliau kelias vingiavo link Novaraisčio, kur tyvuliuoja pelkė, kurią galima pavadinti „gervių restoranu“, nes čia  daug „delikatesų“, kuriais gervės pasisotina prieš skrisdamos į pietus. Turistus pasitiko gervių pulkai, kurie draugiškai kleketuodami sveikinosi. Nuo apžvalgos bokštelio vakarėjančio dangaus fone visi grožėjosi gervių skrydžio elegancija, grakščiu nusileidimu ir klausėsi gervių pasakojimo.

Ekskursantai gavo daug dovanų, prizų už meilę turizmui, už meilę savo kraštui, už turizmo skatinimą. Tai buvo ne tik kelionė į gamta, bet kartu ir žinių papildymas, kurį patvirtino „Kvalifikaciniai diplomai“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min