Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 9d. 16:19

Pasaulinėje rinkoje ir toliau prognozuojamas jūrininkų trūkumas

Ukrainos jūreiviai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jūreiviai
Pasaulinėje rinkoje išlieka vadovaujančiųjų jūrininkų trūkumas, ypač kvalifikuotų, galinčių dirbti specialios paskirties laivuose, pavyzdžiui, tanklaiviuose.

Londone vykusioje Tarptautinės jūrų organizacijos (IMO) Jūrų saugumo komiteto 88-ojoje sesijoje Baltijos ir tarptautinės jūrų tarybos atstovai pristatė 2010 metais baigtą rengti studiją dėl jūrininkų išteklių pasaulinėje rinkoje. Joje pateikiama jūrininkų pasiūlos ir paklausos analizė bei prognozės
pasaulinėje rinkoje ateinantiems 5-10 metų.

Pirmas minėtos studijos variantas pasirodė 1990 m. ir po to studija atnaujinama kas 5 metai. 2010 m. studija parengta apklausus jūrininkus rengiančių pasaulio valstybių jūrines administracijas, laivybos kompanijas, jūrininkų darbo agentūras.

Studijoje vertinimai atlikti atsižvelgiant į asmenims išduotų Tarptautinės konvencijos dėl jūrininkų parengimo, jų diplomavimo ir budėjimo laive reikalavimus atitinkančių dokumentų skaičių. Joje pažymima, kad nepaisant pasaulinės ekonominės krizės poveikio ir dėl to žymiai sumažėjusios pervežimų jūra paklausos 2009 m., pasaulinėje rinkoje šiuo metu išlieka vadovaujančių jūrininkų trūkumas, ypač kvalifikuotų. Tačiau dabar pastebimas jūrininkų iš Kinijos, Indijos, Filipinų bei kelių Europos Sąjungos valstybių skaičiaus didėjimas.

Jūrininkų paklausa pasaulinėje rinkoje 2010 metais viršija pasiūlą. Šiuo metu pasaulinėje rinkoje yra apie 1 milijoną 371 tūkst. dirbančių jūrininkų, o šių metų poreikis – 1 mln. 384 tūkst.

Studijos duomenimis, dabar pasaulinėje rinkoje trūksta 13 tūkst. vadovaujančiųjų jūrininkų, o ypač juntamas laivų mechanikų stygius.

Studijoje pateikiamos ir jūrininkų pasiūlos bei paklausos prognozės. Numatyti galimi scenarijai, kuris iš jų labiausiai tiks priklausys nuo to, kaip sparčiai atsigaus pasaulio ekonomika po krizės, kaip daugiausia jūrininkų paruošiančios valstybės plėtos jų rengimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Rinka

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:59
05:59
08:39

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min