15min be reklamos
Publikuota 2022 07 20, 17:40

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke trečiai kadencijai perrinkta D.Henke

Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos pirmininke trečiai kadencijai perrinkta Vokietijos lietuvių atstovė Dalia Henke.
Dalia Henke
Dalia Henke / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Lenkiuosi ir dėkoju už Seimo pasitikėjimą. Norėčiau mums visiems, Lietuvos ir pasaulio lietuviams, palinkėti vienybės ir dar labiau telktis, nes reikia nugalėti agresorių“, – PLB trečiadienį paskelbtame pranešime cituojama D.Henke.

D.Henke Pasaulio lietuvių bendruomenei vadovauja nuo 2015 metų.

Pasak PLB vadovės, naujoji valdyba ir toliau skirs ypatingą dėmesį palaikyti ryšiui su Lietuvos institucijomis. Į valdybą išrinkti pasaulio lietuvių atstovai iš trijų kontinentų.

Pasaulio lietuvių bendruomenių atstovai šią savaitę posėdžiavo Vilniuje Seimo rūmuose. Į PLB XVII Seimą susirinko lietuviai iš 37 pasaulio šalių.

Be organizacinių, PLB atstovai taip pat diskutavo pilietybės išsaugojimo, lietuvių bendruomenių stiprinimo, lituanistinio švietimo, tautinės tapatybės puoselėjimo, kitais diasporai aktualiais klausimais.

PLB Seimas yra aukščiausias bendruomenės valdymo organas, šaukiamas kas treji metai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min