Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio lietuvių vienybės dienos renginių organizatoriai kviečia: Bendraukime

Algirdas Kaušpėdas
PLVD nuotr. / Algirdas Kaušpėdas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Bendraukime“ – su tokiu šūkiu šiemet Lietuvos ir pasaulio lietuviai kviečiami pasitikti liepos 17-ąją – Pasaulio lietuvių vienybės dieną. Šią dieną raginama prisiminti S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio tikslus – pasitikėti savo jėgomis, gabumais ir „apjungti“ abiejuose Atlanto pusėse gyvenančius lietuvius, stiprinti tarpusavio pasitikėjimą. Pasaulio lietuvių vienybės dienos renginius organizuoja  grupė nevyriausybinių organizacijų ir žinomų visuomenės atstovų.

Lietuvos bendruomenės, organizacijos ir bendrijos, taip pat užsienio lietuvių bendruomenės liepos 17-ąją kviečiamos susiburti bendrai iškylai, dalintis ne tik pilietinėmis ir bendruomeninėmis iniciatyvomis, bet ir vaišėmis. 

„Jeigu norime būti geresni, privalome būti vieningi. Bendravimas tai galimybė keistis, galimybė imti ir galimybė duoti“, – sako vienas iš Pasaulio lietuvių vienybės dienos globėjų, garsus lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Legendinės grupės „Antis“ lyderis, architektas Algirdas Kaušpėdas Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga linki pažinti vieniems kitus, tapti draugais, atsiverti, būti įdomiems ir atnešti gerąją žinią. 

Kirtimų kultūros centras Pasaulio lietuvių vienybės dieną Vilniaus tarptautiniame oro uoste nuo 11 val. iš svetur grįžtančius tautiečius pasitiks su lietuviškomis vaišėmis.

PLD organizatorių nuotr./Pasaulio lietuvių vienybės diena
PLD organizatorių nuotr./Pasaulio lietuvių vienybės diena

12 val. kviečiame susirinkti į Lukiškių aikštę bendrai iškylai, atsinešti vaišių sau ir bičiuliui, lankstyti ir skraidinti „Lituanica“ lėktuvėlius, bendrauti ir kurti bendruomeniškumo idėjas, kurios ateityje virstų darbais.

16 val. į Krasnojarsko kraštą išlydėsime „Misija Sibiras’14” ekspediciją. Jau antrus metus tvarkyti lietuvių kapų ši misija išvyksta būtent Pasaulio lietuvių vienybės dieną.

Nuo 18.00 val. visi laukiami Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje vyksiančiame Pasaulio lietuvių vienybės dienos minėjimo renginyje, kur bus pristatomi pilietiškumą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą skatinantys projektai.  

Įspūdžių iš Pasaulio lietuvių vienybės dienos švenčių ir gerosios bendruomeninės veiklos pavyzdžių laukiama socialinių tinklų Facebook, Twitter, Instagram paskyrose adresu  Vienybesdiena.

Liepos 17-oji – S.Dariaus ir S.Girėno žūties diena, tuomečio Lietuvos konsulo Niujorke Povilo Žadeikio ir 1932 metų vasario 7 dieną Kaune įkurtos Draugijos užsienio lietuviams remti iniciatyva buvo pasirinkta kaip Amerikos, o vėliau ir viso pasaulio lietuvių vienybės minėjimo data.

Pernai minint S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio 80-ąsias metines Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Liepos 17-ąją – Pasaulio lietuvių vienybės dieną – atmintina diena.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min