Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasibaigus „Europiadai“ – „Gimtųjų šaltinių“ startas

Klaipėdoje vėl marguos įvairių tautinių kostiumų raštai.
15min.lt / Klaipėdoje vėl marguos įvairių tautinių kostiumų raštai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Nuvilnijus „Europiadai” Klaipėda šeštadienį pasitiks kitą festivalį. Šiemet Jūros šventę papildys dar vienas meninis renginys – I-asis Tarptautinis tautinių kultūrų festivalis „Gimtieji šaltiniai“.

Jį sumanė Tautinių mažumų taryba, veikianti prie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos. Šią tarnybą sudaro miesto tautinių mažumų bendrijų ir organizacijų deleguoti atstovai.

„Europiadoje“ klaipėdiečiai susipažino su Vakarų Europoje gyvenančių tautų kultūros įvairove, o šeštadienį prasidėsiančiame festivalyje miestiečiai ir Jūros šventės svečiai turės galimybę susipažinti su Klaipėdoje gyvenančių tautinių mažumų – baltarusių, latvių, lenkų, rusų, totorių, ukrainiečių, žydų ir vokiečių - etnine kultūra.

Festivalyje kiekviena organizacija pristatys meno kolektyvą iš savo etninės tėvynės. Iš tolimiausio krašto atvyks Tatarstano Valstybinis folkloro ansamblis. Klaipėdiečiai taip pat susipažins su vyrų folkloro ansambliu „Muroma“ iš Rusijos Murom miesto. Latvių bendrija pristatys net du meno kolektyvus – „Ryga“ ir „Kuldyga“. Iš Baltarusijos atvyks liaudies muzikos ansamblis „Gudski garmonik“. Festivalyje taip pat pasirodys Lenkų dainų ir šokių kolektyvas „Vilia“ ir žydų šokių kolektyvas „Fajerlach“.

Festivalis prasidės šeštadienį, 11 val. šventine eisena nuo Klaipėdos miesto savivaldybės į festivalio vietą Anikės aikštėje. Pirmieji žygiuos ir festivalį atidarys miesto šeimininkų kolektyvas – Klaipėdos kultūros centro folkloro ansamblis „Spingsulė“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Europiada“
Parašykite atsiliepimą apie 15min