Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasibaisėtino bendravimo su visuomene pavyzdys – „Kauno švaros“ atsakymai apie gatvių priežiūrą žiemą

Sniegas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Sniegas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiekvieną žiemą, gausiai iškritus sniegui, gatves prižiūrintiems kelininkams pasipila gyventojų priekaištai – kodėl keliai tinkamai nevalomi, nebarstomi, kodėl neprižiūrimi šaligatviai. Tačiau atsakymų į šiuos pagrįstus klausimus arba nesulaukiama, arba jie būna panašūs į pasityčiojimą.

Naujienų portalas 15min.lt savivaldybės įmonei „Kauno švara“ elektroniniu paštu išsiuntė dažniausiai kauniečių užduodamus klausimus apie gatvių ir pėsčiųjų zonų priežiūrą žiemą, taip suteikdamas galimybę šimtams tūkstančių miesto gyventojų paaiškinti, kaip, kodėl ir kada valomi ir barstomi keliai ir šaligatviai.

Po kelių dienų gauti atsakymai pribloškė „išsamumu“. Juos, kaip puikų pavyzdį, galėtume įdėti į enciklopedijos skyrių „Bloga komunikacija“. Kaip burtažodis beveik kiekviename atsakyme minimas  Kauno miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyrius, lyg kasdien ir kasnakt į gatves išvažiuojantys darbuotojai negalėtų žmogiškai ir paprastai paaiškinti, kodėl ir kaip prižiūrimi keliai. Skaitytojams pateikiame neredaguotus „Kauno švaros“ atsakymus.

Už kokių miesto vietų – gatvių, šaligatvių, pėsčiųjų zonų – priežiūrą žiemą konkrečiai atsakinga „Kauno švara“?

– Rūpinasi pagrindinėmis miesto gatvėmis ir šaligatviais pagal patvirtintą Kauno miesto Savivaldybės Administracijos Miesto tvarkymo skyriaus sąrašą.

– Ar „Kauno švara“ turi rūpintis pėsčiųjų zonomis Laisvės alėjoje, senamiestyje, t.y. miesto centre?

– Pėsčiųjų zonomis Laisvės alėjoje ir senamiestyje rūpinasi „Kauno švara“ gavusi užsakymą iš Miesto tvarkymo skyriaus.

– Kada priimamas sprendimas pradėti valyti ir barstyti kelius?

– Barstyti pradedama, kai pradeda snigti, arba formuojasi ledas, gavus leidimą iš Savivaldybės Administracijos Miesto tvarkymo skyriaus. Valyti pradedama, kai sniego storis pasiekia 5cm. Ir gavus leidimą iš Savivaldybės Administracijos Miesto tvarkymo skyriaus.

– Jei pradeda gausiai snigti – valymas ir barstymas pradedamas tik nustojus snigti, ar dar snigimo metu pradedami priežiūros darbai?

– Viskas derinama su Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriumi.
 
– Kaip matuojamas dangos slidumas, t.y. kada nusprendžiama, kad jau reikia barstyti gatvę?

– Apvažiavus ir vizualiai įvertinus situaciją gatvėse. Ar jau reikia barstyti derinama su Miesto tvarkymo skyriumi.

– Kiek pinigų šiam žiemos sezonui skirta gatvėms ir šaligatviams prižiūrėti? Ar jų pakanka?

– Miesto Savivaldybės biudžetas dar nepatvirtintas. Per sezoną atliekami visi būtini ir papildomi darbai, kuriuos užsako Miesto tvarkymo skyrius. Ką nuolat tvarkyti galima atrasti kiekviename mieste.

– Kiek tonų druskos, smėlio įsigyta šiam šaltajam sezonui ir kiek vidutiniškai tonų išbarstoma per žiemą?

– Įsigyta 300 t smėlio – druskos mišinio, virš 2600 t druskos. Priklausomai nuo žiemos intensyvumo išberiama 7-10 tūkstančių tonų. Gatvės barstomos šlapios druskos mišiniu. Stotelės, prižiūrimos mobiliųjų brigadų, barstomos smėlio-druskos mišiniu.

– Nemažai skaitytojų mano, kad, vos tik atšalus ir keliams bei pėsčiųjų zonoms pasidengus ledu ar slidžia sniego koše, kelininkai turi iš karto reaguoti, nes orų prognozės yra pakankamai tikslios ir atšalimą/atšilimą/kritulius galima numatyti iš anksto. Ar seka kelininkai oro prognozes ir pagal jas planuojasi savo darbus?

– Seka, tikrina ir darbus derina su užsakovu (Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriumi).

– Kokie gyventojų priekaištai dėl gatvių priežiūros žiema, kurių sulaukia „Kauno švara“, yra nepagrįsti?

– Gyventojų, vaikštančių pėsčiomis ir važiuojančių automobiliais, paprastai požiūriai, dėl gatvių, (kurios neįtrauktos į valomų gatvių sąrašą) priežiūros, skiriasi. Pėstieji piktinasi, kad sunku eiti per sniegą, ar slidžiais šaligatviais, druska, kuria barstomos gatvės, gadina avalynę, taip pat, sulaukiame priekaištų – kodėl nevalomi daugiabučių kiemai (dėl daugiabučio kiemo priežiūros reikėtų kreiptis į „Kauno švaros“ Miesto valymo skyrių dėl sutarties pasirašymo). Tuo tarpu vairuotojai teigia, jog druskos mišinys kenkia automobiliams, kelkraščiuose paliktus automobilius „užkasa“ sniegą valanti mašina, taip pat dėl nevalomų mažesnių miesto gatvių.

„Kauno švarai“ – įspėjimas

Į gyventojų pasipiktinimą antradienį sureagavo ir miesto savivaldybė, oficialiai pareiškusi įspėjimą „Kauno švarai“ dėl nekokybiško gatvių valymo ir barstymo. Pranešime rašoma kad sausio 24 d. bendrovės „Kauno švara“ vykdyti gatvių valymo ir barstymo darbai nebuvo atlikti kokybiškai – dalies gatvių danga buvo padengta sniegu ir plikledžiu.

Reaguodama į tai, savivaldybė kreipėsi į bendrovę „Kauno švara„ ir pareikalavo, jog iki 16 val. gatvių valymo ir barstymo paslaugos būtų suteiktos pakartotinai.

„Šiandien mieste eismo sąlygos apsunkintos. Aiškinamės su pačia įmone, kur ir kas buvo barstyta bei valyta. Dalis gatvių buvo nuvalytos tinkamai, tačiau kai kuriose miesto vietose atliktas „Kauno švaros“ darbas netenkino kokybės reikalavimų, todėl savivaldybė pareiškė pretenziją“, – tvirtino Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Tačiau įmonės vadovai priekaištus atmeta kaip nepagrįstus. Jie viešai teigia, kad gatvių priežiūra vykdoma gerai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min