Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasiekti paliaubų nepavyko

P.Balčaitis (kairėje) tikino, jog jo atstovaujami troleibusų vairuotojai jį yra įpareigoję nesutikti su didesniu nei 4 proc. atlyginimų mažinimu.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / P.Balčaitis (kairėje) tikino, jog jo atstovaujami troleibusų vairuotojai jį yra įpareigoję nesutikti su didesniu nei 4 proc. atlyginimų mažinimu.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Visuomeniniu transportu besinaudojantys kauniečiai gali ruoštis naujajam troleibusų vairuotojų streikui, apie kurį iš anksto nebus įspėta. Tai paaiškėjo po dar vieno nesėkmingo bendrovės „Autrolis“ ir troleibusų vairuotojų profesinės sąjungos vadovų bandymo surasti kompromisą ir susitarti.

Dar vienos vairuotojų streiko akcijos siekianti išvengti „Autrolio“ vadovybė jau ketvirtą kartą su profsąjungos atstovais sėdo prie darybų stalo. Bendrovės vadovai, rugpjūčio mėnesį nutarę troleibusų vairuotojų atlyginimus sumažinti 15 proc., profesinei sąjungai pasiūlė kompromisą – atlygį mažinti ne 15, o 11 proc. bei įsipareigoti vairuotojų darbo užmokesčio nebemažinti iki 2011 metų kovo 1 d.

Neišgirdo naujų siūlymų

Kauno troleibusų vairuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Petras Balčaitis pareiškė, jog jį ir jo atstovaujamus vairuotojus tenkintų sprendimas atlyginimus mažinti tik 4 proc. „Susitarti nepavyko todėl, kad neišgirdome jokių naujų siūlymų. Dėl atlyginimo dydžio savivaldybė pateikė ankstesnę derybinę poziciją, – tvirtino profsąjungos vadovas. – Mes turime įgaliojimus iš kolektyvo derėtis iki 4 proc. nuo bendro atlyginimo mažinimo. Tai būtų situacija, kuri tikrai galėtų panaikinti streiko priežastis“.

„Autrolio“ administracijos siūlymą įsipareigoti nemažinti atlyginimų iki 2011 metų P.Balčaitis pavadino nerimtu. „Dėl 2011 kovo mėnesio lyg ir naujovė turėtų būti, bet tai buvo tarsi noras iš mūsų gauti sutikimą, jog iki to laiko mes neturėtume teisės reikalauti, kad atlyginimų dydis būtų sugrąžintas, nors kitoms įmonėms per tą laiką atlyginimai būtų nemažinami arba net didinami“, – paaiškino streikuojančių troleibusų vairuotojų lyderis.

Nerodė noro susitarti

„Autrolio“ generalinis direktorius Mindaugas Legas tvirtino esąs nusivylęs ketvirtojo derybų raundo baigtimi. Pasak bendrovės vadovo, profsąjungos atstovai visiškai neparodė noro susitarti. „Streiko organizatoriai tokiais savo veiksmais parodo, kad visiškai nesistengia ieškoti kompromisinio sprendimo, naudingo bendrovei, kuriuo būtų išspręstas kilęs ginčas ir atslūgtų įtampa tarp darbuotojų“, – teigė M.Legas.

Profesinės sąjungos pirmininkas P.Balčaitis patvirtino, jog po nesėkmingai pasibaigusio dar vieno bandymo rasti kompromisą, troleibusų vairuotojai ketina toliau rengti streiko akcijas, apie kurias iš anksto nebus įspėta. „Dar vienas kitas streikas tikrai bus – kad papildomai paskatintume Kauno miesto valdininkus spręsti problemą iš esmės“, – kalbėjo profsąjungos lyderis.

„15min“ primena, jog dalį troleibusų vairuotojų vienijanti profesinė sąjunga, rugpjūčio mėnesio viduryje sužinojusi apie „Autrolio“ vadovybės sprendimą jų atlyginimus sumažinti 15 proc., surengė dvi valandas trukusį įspėjamąjį streiką, o rugpjūčio 24-ąją, rugsėjo 1-ąją bei 10-ąją rengė visą dieną trukusias streiko akcijas. Beje, apie pastarąjį streiką profsąjunga iš anksto nieko neįspėjo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Streikas
Parašykite atsiliepimą apie 15min