Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 17, 15:14

Pasieniečiai kaltina migrantus gadinant buitinę techniką ir išmetant maistą

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) teigimu, Užsieniečių registracijos centruose apgyvendinti migrantai gadina buitinę techniką ir specialiai išmeta tinkamą vartoti maistą. Anot pasieniečių, vien Medininkuose jau sugadinta apie 120 šildytuvų, neseniai migrantės nulaužė šaldytuvo dureles ir išmetė jame buvusį maistą į konteinerius.
Migrantų išmestas maistas ir sugadinta technika
Migrantų išmestas maistas ir sugadinta technika / VSAT nuotr.

Anot VSAT, įtariama, kad Medininkuose gyvenančios migrantės šaldytuvą sulaužė tyčia.

Nuolat piktybiškai gadinami elektriniai šildytuvai, o kai kurie migrantai tyčia gadina ir kitus prietaisus, laužo lovas, išmeta į lauką čiužinius, nudrasko dušų užuolaidas, teigia pasieniečiai.

„Antradienį ryte Medininkų URC dirbantys pasieniečiai pastebėjo, įtariama, dar vienus piktybiško čia gyvenančių neteisėtų migrantų elgesio rezultatus – sulaužytą ir subraižytą šaldytuvą bei į buitinių atliekų konteinerį išmestą pirmadienio vakarienei patiektą kokybišką maistą“, – rašoma VSAT pranešime.

„Tai fiksuota įprastinės pasieniečių atliekamos apžiūros metu viename iš URC sektorių, kuriame gyvena moterys, didžioji dauguma jų yra afrikietės. Jos turi galimybę naudotis virtuvėle, kurioje, be kitų prietaisų, stovėjo šaldytuvas.

Buvo išlaužtos jo durys, korpusas specialiai subraižytas. Šaldytuvas perduotas įmonės, iš kurios yra nuomojami migrantams apgyvendinti skirti konteineriniai nameliai ir kuri prižiūri Medininkų URC infrastruktūrą, atstovams. Šaldytuvas turės būti pakeistas nauju“, – teigia pasieniečiai.

Anot jų, Medininkuose laikini nameliai yra šildomi elektriniai šildytuvais, kurių migrantai pastaruoju metu yra sugadinę apie 120 vienetų. Vieno tokio šildytuvo kainą VSAT vertina 100 eurų.

„Toks sunkiai suprantamas migrantų elgesys yra didelis galvos skausmas bei finansiniai nuostoliai pagal sutartį centro infrastruktūrą prižiūrinčiai ir ją įrenginiais aprūpinančiai bendrovei“, – rašoma pranešime.

Antradienį ryte pasieniečiai taip pat teigia buitinėms atliekoms skirtuose konteineriuose aptikę išmestas morkų salotas, košę ir duoną. Šis maistas migrantėms buvo patiektas vakarienės metu.

„Migrantus maitinanti įmonė Medininkų URC sektoriuose yra pastačiusi specialias higienos reikalavimus atitinkančias ir kasdien ištuštinamas dėžes. Į jas migrantai raginami sudėti nesuvalgytą duoną. Taip pat užsieniečiai yra nuolat informuojami, kad nesuvalgytą maistą paliktų ant stalų ir niekur jo nemėtytų – tokių likučių tinkamu sutvarkymu pasirūpintų ta pati maistą tiekianti įmonė.

Tačiau neretai migrantai ignoruoja tokius prašymus ir už nemažas lėšas jiems nupirktą maistą piktybiškai išmeta į visiškai kitoms atliekoms skirtus konteinerius ar netgi ant žemės. Manoma, kad taip elgdamiesi su maistu bei gadindami suteiktą infrastruktūrą bei įvairią įrangą migrantai įsivaizduoja reiškią protestą prieš centre galiojančias taisykles, savo teisinę padėtį ar „ne tokį“ maitinimą“, – teigia VSAT.

Anot pasieniečių, savo veiksmus migrantai palydi skundais dėl prastų gyvenimo sąlygų, neskanaus maisto, netinkamo prižiūrėtojų darbo ir kitų priežasčių.

Iš viso VSAT kontroliuojamuose Užsieniečių registracijos centruose Medininkuose, Pabradėje ir Kybartuose gyvena apie 1,6 tūkst. migrantų. Dar maždaug tūkstantis apgyvendintas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kontroliuojamuose centruose.

Didžioji dalis šių migrantų į Lietuvą pateko iš Baltarusijos, pernai pavasarį prasidėjusios neteisėtos migracijos krizės metu. Iki rugpjūčio mėnesio į Lietuvą pernai jau buvo patekę daugiau kaip 4,3 tūkst. migrantų, tačiau tuomet pasieniečiams leista apgręžti migrantus ir grąžinti juos atgal į Baltarusiją.

Būtent Minsko režimas ir yra kaltinamas sukėlęs šią neteisėtos migracijos krizę. Europos Sąjungos ir Lietuvos valdžia Aliaksandro Lukašenkos valdžia kaltina ėmusis hibridinės agresijos prieš kaimynines valstybes.

Priekaištų iš tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių gynėjų dėl migrantų teisių užtikrinimo bei apgyvendinimo sąlygų susilaukia ir Lietuvos institucijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min