Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 1d. 07:26

Pasieniečiai perka lagaminėlius, kad išleistų ES pinigus?

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai

Pasieniečiai už milijoną litų ketina pirkti brangios įrangos lagaminėlių, skirtų tikrinti nelegalų dokumentams.

Europos Sąjungos (ES) pinigai bus panaudoti, bet abejojama, ar bus naudojami tie prietaisai, rašo „Lietuvos rytas“.

Lagaminėliams, kuriuose turi būti nešiojamasis kompiuteris, universalus dokumentų skaitytuvas, mini mikroskopas, dokumento tyrimo staliukas su apšvietimu, nešiojamasis dokumentų tikrinimo prietaisas, vaizdo spektrinis įrenginys, pirštų atspaudų skeneris, maitinimo šaltinis, planuota išleisti kone 1 mln. litų.

Su visa įranga ne daugiau kaip 18 kilogramų sveriantis lagaminas turi būti atsparus drėgmei, tvirtas, su rankena ir diržu nešiotis per petį, gali būti su ratukais.

Pagal Išorės sienų fondo finansuojamą programą „Specialiosios įrangos įsigijimas nelegalios migracijos kontrolei“ Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) vykdė dar du pirkimus. Iš to paties fondo lėšų ketinama įsigyti transporto priemonių identifikacinių numerių laboratoriją, universalių dokumentų skaitytuvų, nešiojamųjų dokumentų tikrinimo prietaisų.

Įsigijimų bendra vertė – irgi apie 1 mln. litų.

Su konkursų užkulisiais gerai susipažinę verslininkai tyliai šaiposi iš pasieniečių pirkinių. Jiems sunku įsivaizduoti, kaip apsiginklavę kompiuteriais, dokumentų skaitytuvais, stalais, mikroskopais pareigūnai pasienyje vaikysis nelegalus.

Specialistų nuomone, net ir prisipirkę lagaminėlių įtarimų sukėlusius asmenis pasieniečiai greičiausiai tikrintų ne kur nors vidury laukų ar miškuose, bet ir toliau vežtų į užkardą.

„Lagaminėlis bus patruliuojančiuose automobiliuose. Pasienio ruože aptikę užsienietį pareigūnai dabar vietoje galės patikrinti jo dokumentus – ar jie nėra suklastoti, ar asmuo nėra ieškomas“, – aiškino VSAT Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės valdybos skyriaus viršininkas Irmantas Matulis.

Anot jo, sumažinus benzino limitus, vežioti sulaikytų įtartinų asmenų paprasčiausiai nėra galimybių.

„Lietuvos ryto“ teigimu, konkurso sąlygos buvo parengtos Baltarusijos bendrovės „Regula“ įrangai, todėl į konkursą ranka numojo net šalies informacinių technologijų lyderis „Atea“, analogišką įrangą tiekęs Užsienio reikalų ministerijai, Migracijos departamentui.

„Buvome pateikę pretenziją, kad sąlygos pritaikytos vienam gamintojui, bet ji buvo atmesta“, – sakė bendrovės „Atea“ atstovas Rimas Kvaselis. 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min