Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasieniečiai pliekia politikus ir žada pradėti itališką protestą

Valstybės siena
VSAT nuotr. / Valstybės siena
Šaltinis: 15min
0
A A

Išorines Europos Sąjungos (ES) sienas saugantys Lietuvos pasieniečiai rengiasi „itališkam“ protestui. Liepos pradžioje, Lietuvai į savo rankas perėmus ES vairą, „itališko“ protesto akcijos apims pargindinius Lietuvos pasienio postus prie išorinių ES sienų. Be to, galimybę jungtis prie protesto akcijos svarsto ir Muitinės darbuotojų profesinė sąjunga.

“Lietuva ir Vilnius labai intensyviai ruošiasi pirmininkavimo ES pradžiai – tvarkome kelius, galvojame kuo nustebinti gausų užsienio svečių būrį. Ta proga pas mus atvyksiantiems svečiams norime pasakyti, kad mūsų pasieniečiai išorines ES sienas saugoti pasirengę visu šimtu procentų – jie patruliuoja po vieną, yra basi, dėvi suplyšusias uniformas ir sėda į nevažiuojančius automobilius”, – teigia pasieniečių profesinės sąjungos vadovas Vladimiras Banel.

Anot jo, prieš kurį laiką premjeras Algirdas Butkevičius buvo pareiškęs, jog kontrabandos problemą išspręsti Lietuvos pasieniečiai turi ir gali per tris mėnesius. “Plušėsime stengdamiesi įvykdyti šį vyriausybės vadovo pavedimą iš visos širdies. Todėl kiekvieną sieną kertantį automobilį tikrinsime labai detaliai ir nuodugniai, nesvarbu kiek laiko tam prireiktų. Aukščiausi šalies vadovai aiškiai pasakė, kad išorės sienų stiprinimas yra vienas iš pirmininkavimo ES prioritetų. Todėl būtinai stengsimės įgyvendinti jų pageidavimus”.

Pasieniečių profesinės sąjungos atstovai primena, kad nuo 2008 metų sienos apsaugos sistemos finansavimas buvo sumažintas daugiau kaip 25 procentais. Vien 2012 metais tarnybą paliko apie 350 pasieniečių. Situacija Lietuvos pasienyje iš tiesų yra apgailėtina – iš 5 visureigių važiuoja vos vienas, trūksta kuro, pasieniečiams trūksta net elementariausių darbo priemonių.

Anot V. Banel, profesinės sąjungos reikalauja darbo užmokestį jau šiemet padidinti bent 10 procentų, o 2014 metais atstatyti į 2008 metų lygį, taip pat imti nedelsiant spręsti pareigūnų socialinių garantijų klausimus, tokius kaip kelionės išlaidų, butpinigių kompensavimo padidinimą, sugražinti nesumokėtą darbo užmokesčio dalį, 40 valandų darbo savaitės įvedimas, skiriant tam papildomų lėšų.

“Gaila, kad politikai kontrabandos priežasčių ieško tik pasienio tarnyboje. Tačiau ar ne jie patys eina koja kojon su nusikaltėliais tegul ir ne tiesiogiai jiems padėdami, tačiau savo neveiklumu silpnindami Lietuvos išorės sienų kontrolę. Manyčiau, kad prieš metant kaltinimus pasieniečiams, mūsų Premjerui ir kitiems politikams derėtų žvilgtelėti į veidrodį. Ten galima rasti daug atsakymų”, – teigia V. Banel.

Primename, įspėjamąją „itališko“ protesto akciją pasieniečiai buvo surengę lygiai prieš metus, 2012 metų viduryje. Tuomet pareigūnai protestavo dvejuose pasienio kontrolės punktuose, ypatingai kruopščiai atliekant savo pareigas, siekiant nustatyti ir užkardyti galimus teisės pažeidimus. Tąkart protestas truko keturias valandas, o Medininkų ir Šalčininkų pasienio kontrolės punktuose nusidriekė ilgos sieną kertančių automobilių eilės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min