Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasieniečiai sraigtasparniu skris į Graikiją kovoti su nelegalais Viduržemio jūroje

VSAT pilotai sraigtasparniu išskrido į Graikiją kovoti su nelegalia migracija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / VSAT sraigtasparnis Palukniuose prieš skrydį į Graikiją 2016-aisiais metais
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį pasieniečiai sraigtasparniu išskrenda prisijungti prie tarptautinės operacijos valdyti nelegalų srautus Viduržemio. Tiesa, ne visi operacijos dalyviai Graikiją pasieks oru – dalis jų keliaus mikroautobusu, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Kaip praneša VSAT, numatoma, kad „Eurocopter 135“ į orą kils ir į Graikiją išskris apie 9 val., o bazavimosi vietoje, esant palankioms oro ir techninėms sąlygoms, leisis jau sekmadienį.

VSAT Aviacijos valdybos pasieniečiai operacijoje „Poseidon 2017“ dalyvaus nuo birželio 1-osios iki liepos 31 d. Į misiją vyksta 16 Aviacijos valdybos pasieniečių.

Dėl tokio žmonių skaičiaus ir sudarytų skirtingų darbo grafikų, taip pat dėl būtinos į operaciją nugabenti specialiosios įrangos bei priemonių, reikalingų techninei sraigtasparnio priežiūrai, į dislokacijos vietą minėti pasieniečiai vyksta skirtingu laiku ir skirtingomis priemonėmis.

Dalis pasieniečių gegužės 25 d. išvyksta tarnybiniu mikroautobusu, kiti atskris sraigtasparniu „Eurocopter 135“.

Operaciją „Poseidon 2017“ organizuoja Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „FRONTEX“, kuri skirs konkrečias užduotis į nuolatinę bazavimosi vietą atskrisiančiam VSAT sraigtasparniui ir jo įguloms.

Daugiausiai pasieniečiams operacijos metu teks patruliuoti palei Graikijos – Turkijos sieną siekiant išsiaiškinti jos pažeidimo atvejus, nelegalių migrantų buvimo vietas ir kelius bei fiksuoti pažeidimus. Lietuvos pasieniečiai iš savo sraigtasparnio taip pat talkins kitoms pajėgoms atliekant paiešką ir gelbėjimą jūroje.

Tokiose tarptautinėse operacijose Viduržemio jūros regione Lietuvos pasieniečių sraigtasparnių įgulos jau yra dalyvavusios nuo 2008-ųjų iki 2012 m. bei 2015 m. ir 2016 m.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min