TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasieniečiai už ES pinigus įsigijo 100 dviračių

Naujasis pasieniečių dviratis
VSAT nuotr. / Naujasis pasieniečių dviratis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos pasieniečiai už Europos Sąjungos (ES) Išorės sienų fondo programos lėšas įsigijo 100 naujų dviračių. Tokia transporto priemonė tam tikromis sąlygomis pasiteisino saugant sieną, todėl naujų dviračių pasieniečiai dabar turės ne tik daugiau, bet ir pakeis jais jau susidėvėjusius.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugostarnyba, Lietuvoje pagamintus dviračius Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pirko atvirojo viešojo konkurso būdu iš UAB „Baltic vairas“.

100 dviračių iš viso kainavo 103 tūkst. 900 litų. Į šią kainą taip pat įeina kiekvienam dviračiui skirtų atsarginių dalių komplektai: padangos, kameros, stabdžių ir pavarų perjungimo trosai, stabdžių kaladėlės, įrankių (raktų) komplektai, vandeniui atsparūs kelioniniai krepšiai pareigūnų daiktams sudėti, vulkanizavimo priemonių komplektai.

Įsigydama naujuosius pirkinius VSAT jiems parengė ypatingas technines sąlygas, todėl šie dviračiai specialiai pritaikyti pasieniečiams, kurie juos dažniausiai naudoja važiuodami patruliniais takais, miško keliukais. Toks šiltuoju metų laiku taikomas patruliavimo būdas, keičiamas su patruliavimu visureigiais, keturračiais motociklais bei pėsčiomis, jau yra pasiteisinęs.

Patruliuoti dviračiu ne tik pigiau nei kitomis transporto priemonėmis, bet ir tyliau – įvairūs pažeidėjai negirdi dviračiu artėjančio VSAT pareigūno. Be to, ir šis gali pastebėti daugiau įvairių pėdsakų ar ženklų palei pačią sieną. Dviračius pasieniečiai naudos patruliavimui ir tuose ruožuose, kuriuos sudėtinga tikrinti visureigiais ar problematiška patruliuoti pėstiems pasieniečiams.

Daugiausia dviračių gauna sieną su Baltarusija saugančios VSAT rinktinės – čia ir infrastruktūra (patrulių takai, keliukai ir pan.) yra patogi patruliuoti dviračiais. VSAT Vilniaus rinktinei skirta 40 dviračių, Ignalinos ir Varėnos – po 17. Dar 16 dviračių skiriama Lazdijų rinktinei, kuri saugo sienos su Rusija ir Baltarusija ruožus. 5 dviračius gaus Pakrančių apsaugos rinktinė, 3 - sieną su Rusija sauganti Pagėgių rinktinė. Dar du dviračiai pasieks Pasieniečių mokyklą.

Iš viso Lietuvos pasieniečiai pagal 2007 – 2013 m. Išorės sienų fondo programą įvairioms priemonėms gaus 54 mln. eurų.

Išorės sienų fondo tikslas – padėti veiksmingai organizuoti išorės sienų patikrinimus ir priežiūrą, veiksmingai valdyti žmonių srautus prie išorės sienų, užtikrinti, kad ES pasieniečiai vienodai taikytų sienų kirtimą reglamentuojančias teisės nuostatas, gerinti valstybių narių konsulinių įstaigų trečiosiose šalyse veiklą, skirtą trečiųjų šalių piliečių srautams valdyti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min