Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 10d. 14:38

Pasieniečių dokumentų ekspertai apsiginklavo modernia įranga

Mikroskopas
VSAT nuotr. / Mikroskopas.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) už Europos Sąjungos Išorės sienų fondo (ISF) programos lėšas įsigijo tris didelio galingumo vaizdo spektrinius komparatorius „VSC 600“. Šie įrenginiai yra skirti dokumentų tyrimams įvairiuose šviesos spektruose, taip pat turi galimybę tikrinti dokumentus su biometriniais duomenimis.

Vienas iš šių trijų įrenginių bus naudojamas VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje dirbančių ekspertų, kitus du gaus Kenos bei Kybartų užkardos. Šie VSAT padaliniai tiesiogiai užtikrina supaprastinto Rusijos piliečių tranzito geležinkeliu kontrolę prie sienos su Rusija ir Baltarusija.

Pasieniečiai taip pat įsigijo stereomikroskopą „Olympus SZX16“, skirtą darbui atspindėtoje šviesoje bei tiriamo dokumento vaizdo fiksavimui skaitmeninėje laikmenoje.

VSAT dokumentų ekspertai taip pat nuo šiol gali naudotis nešiojamuoju įspausto rašto ryškinimo įrenginiu „ESDA-Lite“. Šis elektrostatinis detektorius skirtas dokumentų tyrimams, juo galima išryškinti popieriuje įspaustą tekstą.

Visą šią įrangą, kurios kaina yra 1 mln. 17 tūkst. litų, pasieniečiams pristatė viešojo pirkimo konkursą laimėjusi UAB „Expertus Vilnensis“.

VSAT sėkmingai įgyvendino ir dar vieną ISF lėšomis finansuotą projektą. Viešojo pirkimo konkurso būdu už beveik 50 tūkst. litų VSAT dokumentų tyrimo ekspertams nupirkta fotolaboratorija „Kaiser eVision“, kurią sudaro iš apačios prašviečiama speciali platforma su stovu bei papildomai uždedama metalinė platforma.  Tiriami dokumentai iš viršaus apšviečiami arba šviesa, arba ant platformos tvirtinama ultravioletine lempa. Yra sumontuotas ir papildomas halogeninis apšvietimas.

Laboratorijos komplekte yra ir skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas „Canon EOS 60 D“ su dviem objektyvais ir filtrais jiems. Šią įrangą VSAT pateikė konkursą laimėjusi UAB „Nota Bene“.

Iš viso Lietuvos pasieniečiai pagal 2007–2013 m. ISF programą įvairioms sienos apsaugos priemonėms įsigyti gaus 54 mln. eurų.

ISF tikslas – padėti veiksmingai organizuoti išorės sienų patikrinimus ir priežiūrą, veiksmingai valdyti žmonių srautus prie išorės sienų, užtikrinti, kad ES pasieniečiai vienodai taikytų sienų kirtimą reglamentuojančias teisės nuostatas, gerinti valstybių narių konsulinių įstaigų trečiosiose šalyse veiklą, skirtą trečiųjų šalių piliečių srautams valdyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min